Mesto prosí chodcov o trpezlivosť, želané práce ukončíme už v októbri

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta /8 OKT 2021/

Chodníky Serede sa stali témou jari, leta a tiež jesene tohto roka. V máji mesto začalo so sériou naplánovaných opráv: od Cukrovarskej cez Trnavskú, M. R. Štefánika, SNP, A. Hlinku opäť na inú časť Cukrovarskej, D. Štúra až po Parkovú.

 

Práce spomalil neplánovaný výrub stromov

Jedná sa konkrétne o chodníky v okolí svetelnej križovatky, ktoré už mali byť hotové. „Práce v časti Cukrovarskej boli nečakane prerušené výrubovým konaním. Čakáme na odstránenie dvoch líp, s ktorými sme v časovom harmonograme pôvodne neplánovali. Na opačnej strane chodníkov, od strany prevádzky AB, práve pracujeme, úsek je vybavený dočasnou pešou lávkou pre chodcov. Do konca októbra bude aj tento úsek vynovený a všetky práce budú skončené,“ spresnil Marián Šišo, vedúci Oddelenia rozvoja mesta.

Poslednou etapou opráv chodníkov bude ukončenie rekonštrukcie na Parkovej ulici, kde sa vymieňajú nielen chodníky, ale aj cestná komunikácia.

 

Súbeh investícií spôsobil diskomfort chodcom

Aby toho nebolo málo, aj na strane obchodného domu Progres, sú práve verejné plochy v rekonštrukcií. Jedná sa pritom o úplne inú investíciu. Od roku 2017 rieši Sereď projekt s názvom „Regenerácia vnútrobloku na sídlisku Dionýza Štúra“, na ktoré získala projektové peniaze z Európskej únie. Finančne aj realizačne náročný koncept bude vo svojom finále ozdobou mesta, no pred tým musia občania strpieť búracie aj stavebné práce. Priestranstvo sa vynoví, obohatí sa o plochy zelene a zelené prvky, detské ihrisko a mobiliár. Regenerácia vnútrobloku je dnes vo svojej prvej fáze, kedy sa realizujú chodníky a verejné osvetlenie.

 

Prosíme o trpezlivosť

Mesto Sereď prosí chodcov o trpezlivosť. Súbehom prác spojených s viacerými rekonštrukciami v meste aktuálne vznikla situácia, kedy chodci musia strpieť istý diskomfort, aj obchádzky. Úsek v okolí svetelnej križovatky bude pre peších úplne priechodný ešte v októbri 2021.

 

zdroj: seredskenovinky.sk

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Ja poprosím mesto o stavebný dozor. Stačí pozrieť voľným okom ako nám chodníčky utekajú “dolu Váhom” ako vraví Lolo😉

 2. Trpezlivosť má svoje hranice, a nehovorím o chodníkoch. Spravujte majetok občanov v ich prospech, chceli ste a sľubovali občanom slúžiť v prospech obce a vo verejnom záujme!

 3. Obcan by bol trepzlivy, keby sa tieto prace vykonavali systematicky, pocas celeho volebneho obdobia a hlavne pod odbornym dozorom, ktory vyhodnoti, ze vykonane dielo je len obycajny paskvil, potemkin a ze svinskym krokom bude brat na zodpovednost firmu, ktora tento smejd zrealizovala.. ten, kto pracu preberie v tomto ubohom meste si len prepocita, kolko mu za splnenu ulohu pristane na konci roka na odmenach a je mu u prdele ze to financuju zo svojich dani vsetci obcania..chodte sa pozriet do BA na Vajnorsku, ako sa robi rekonstrukcia chodnikov a ciest..chodte sa pozriet hocikde..taketo slendrianstvo nenajdete nikde..ale, u nas, vsetko ok

 4. Pekny primatorko tu robotu alebo respektive tvoj biznis robte laskavo poriadne lebo tie chodniky vyzeraju katastrofalne

 5. Prekvapil ma ten nezvycajny stavebny ruch v Seredi .Tak zrazu a po tolkych rokoch …neviete prečo až teraz sa začalo?! Žeby voľby ??
  A ze sa to tu robi három-fárom bez kontroly a dozoru tak na to som v Seredi zvyknuta.
  Len nech sa spravia chodnicky /za veĺke prachy./
  s pochybnou kvalitou.

 6. hlavne že mali na to celé leto ale veru nemáju v tom poriadok žiadná organizacia katastrofalne podmienky

 7. zobudili ste sa až keď pán majko napísal za nás občanov že ste nás nechali čvachtať sa po blate ako prasatá.naučte sa už rozmýšľať pred robotou.majko má pravdu a to som ešte neriešila nič na úrade tak neviem ako to chodí tam

 8. je dobre ze sa konecne zacali robit tie chodniky ale nie ako v kocurkove ze vsetky naraz sa rozkopu a ani jeden neni dokonceny

 9. som veľa ráz musela kočík tlačiť cez to blato a že chodník!!!!že vám neni hamba takto robiť a keby opäť solka neupozornila tak ani nič nenapíšete!!!koľko tam zarábate nehambíte sa za takúto robotu????

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -