Slovenská polícia zadržala dvoch členov medzinárodného gangu, ktorý kšeftoval so zbraňami

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Vyšetrovanie medzinárodného obchodu so zbraňami si vyžiadalo podporu Europolu a prinieslo prvé výsledky. Na boj s nelegálnym obchodom medzinárodnej zločineckej skupiny spojili sily  holandská národná polícia (Politie) spolu s českou národnou centrálou proti organizovanému zločinu a slovenskou národnou kriminálnou agentúrou. V rámci operačnej pracovnej skupiny LOS skončili minulý mesiac v rukách polície šiesti členovia gangu, ktorých sa podarilo zatknúť.

Dvoch členov zločineckej skupiny zatkli na Slovensku 13. septembra. Následne 5. októbra nasledovalo zatknutie ďalších štyroch členov, dvoch v Holandsku a dvoch v Českej republike. Europol považoval zadržané osoby za ciele „vysokej hodnoty“.

Zločinecká skupina sa mala špecializovať na konverziu takzvaných Flobertových zbraní na smrtiace. Mali dodať viac ako 1.500 strelných zbraní zločineckým skupinám v Holandsku, Rakúsku, Dánsku, Nemecku, Portugalsku, Švédsku a Českej republike.

Vyšetrovanie sa začalo po zadržaní 22 strelných zbraní vo februári 2020 v holandskom Hoek van Holland vo vozidle na ceste do Spojeného kráľovstva.

Aby sa títo obchodníci so zbraňami dostali pred súd, bola pri Europole zriadená operačná pracovná skupina medzi Holandskom, Slovenskom, Belgickom, Španielskom, Nemeckom, Rakúskom, Poľskom a Spojeným kráľovstvom.

Odvtedy bolo nájdených viac ako 350 zbraní, ktoré mali títo zločinci predávať, vrátane samopalov a útočných pušiek, spolu s niekoľkými tisíckami nábojov. Polícia v rámci pracovnej skupiny už zatkla aj dvanásť ďalších podozrivých za účasť na nelegálnom obchode so zbraňami.

Dôkazy zaistené v priebehu posledného akčného dňa sa teraz analyzujú, aby sa identifikovali ďalšie miesta v Európe, kde bude potrebné vyšetrovanie. Europol nasadil na akčný deň v Českej republike troch vlastných expertov a zároveň financuje nasadenie troch holandských vyšetrovateľov.

Tento akčný deň sa uskutočnil v rámci európskej multidisciplinárnej platformy proti kriminálnym hrozbám (EMPACT).

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Napríklad Pan. BLASKO ten kokotko si verejné predáva samopali s kufra auta pred kauflandom a knemu domov akože nikto nepríde?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -