Za včerajším výpadkom aplikácii Messenger, Instagram a WhatsApp má byť “chybná zmena konfigurácie”

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Spoločnosť Facebook viní z takmer šesťhodinového výpadku, ku ktorému došlo v pondelok  “chybnú zmenu konfigurácie”. Výpadok aplikácií znemožnil 3,5 miliarde používateľov  prístup k jej sociálnym médiám a službám správ, ako sú WhatsApp, Instagram a Messenger. Jedná sa o najdlhší výpadok v histórii.

Spoločnosť v neskorom pondelňajšom blogovom príspevku nešpecifikovala, kto vykonal zmenu konfigurácie a či bola plánovaná. Niekoľko zamestnancov Facebooku, ktorí odmietli byť menovaní, predtým agentúre Reuters uviedli, že sa domnievajú, že výpadok je spôsobený vnútornou chybou v smerovaní internetového prenosu do jeho systémov.

Experti na bezpečnosť uviedli, že mohlo ísť aj o neúmyselnú chybu ale možná je aj sabotáž. 

Výpadok na Facebooku je najväčší, aký kedy stránka Downdetector zmonitorovala.

Downdetector uviedli že dostali 10,6 milióna hlásení o problémoch so spomínanými službami od používateľov naprieč USA, Európou a Áziou, pričom problémy sa začali objavovať okolo 17.45 h SELČ.

Keďže používatelia nemohli používať vypadnuté aplikácie, boli nútení použiť konkurenčné Twitter a TikTok. Facebooku tak klesli akcie o 4,9%, čo je najväčší denný pokles od vlaňajšieho novembra. Po obnovení služby akcie vzrástli o pol percenta.

 „Ospravedlňujeme sa každému malému i veľkému podniku, rodinám a jednotlivcom, ktorí sú na nás závislí,“ napísal na twitteri technologický riaditeľ Facebooku Mike Schroepfer a dodal, že „dosiahnutie 100% môže nejaký čas trvať“.

„Facebook v podstate zamkol svoje kľúče vo svojom aute,“ napísal na twitteri Jonathan Zittrain, riaditeľ Harvardského centra Berkman Klein pre internet a spoločnosť.

 

zdroj: reuters

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Ktovie koľko samovrážd sa kvôli tomu udialo. Predsa len stratiť na takmer šesť hodín zmysel života, to dá slabším jedincom zabrať.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -