S. Síthová: Do škôl poputuje 5-tisíc digitálnych bezkontaktných teplomerov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MŠVVŠ SR |MM|  Štátna tajomníčka ministerstva školstva Svetlana Síthová prebrala na pôde Ministerstva hospodárstva SR symbolický šek na 5-tisíc kusov bezkontaktných teplomerov, ktoré Slovenskej republike daroval taiwanský partner.

Slovenská republika darovala Taiwanu 160-tisíc dávok vakcíny od spoločnosti Astra Zeneca. Taiwan Slovensku zasa venoval v čase vrcholiacej pandémie 700-tisíc rúšok a najnovšie aj 5-tisíc digitálnych bezkontaktných teplomerov, ktoré poputujú do škôl.

 „Aj takýmto spôsobom sa riaditeľom a zamestnancom škôl budeme snažiť pomôcť v náročnej situácii. Napriek ťažkej dobe, v ktorej žijeme, som rada, že môžeme byť svedkami dobrých skutkov, ktoré nám dávajú nádej na jej spoločné zvládnutie,“ povedala štátna tajomníčka MŠVVaŠ SR pre národnostné školstvo, inkluzívne a celoživotné vzdelávanie Svetlana Síthová.

Napriek tomu, že s koronavírusom bojujeme už dlhé mesiace, rezort školstva naďalej odporúča dodržiavať v čo najväčšej možnej miere všetky preventívne opatrenia. „Naďalej musíme myslieť na to, že ide o zdravie – naše aj našich blízkych. Musíme preto stále poctivo dodržiavať princíp Ruky – Odstup – Rúško, dodržiavať izoláciu a testovanie, ak sa cítime byť chorí a zbytočne neriskovať šírenie nákazy. To platí pre naše domácnosti, zamestnanie, prevádzky a služby, no v našom rezorte, v prvom rade pre školy,“ dodala Síthová.

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články