Policajná naháňačka prevádzača, pri ktorej útočník narazil do policajného auta

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil 46 ročného Srba z prevádzačstva. Ten sa mal trestného činu dopustiť prevážaním 28 nelegálnych migrantov cez územie Slovenska.

Obvinený nerešpektoval pokyny polície v Maďarsku na zastavenie vozidla a úmyselne narazil do policajného auta. Služobné auto maďarských kolegov sa roztočilo a skončilo v priekope.  Dvaja policajti sediaci vo vozidle sa našťastie nezranili. Maďarská polícia prenasledovala útočníka až na slovenské územie, kde pokračovali v prenasledovaní slovenskí policajti, ktorým sa ho podarilo zastaviť v Devínskej Novej Vsi.

Pri prehliadke vozidla sme zistili, že vodič prevážal 28 nelegálnych migrantov. 17 osôb bolo z Afganistanu a 11 z Pakistanu vo veku od 16 do 44 rokov.

Prípad prevzal vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. Srbský vodič bol pod vplyvom drog, ktoré sme u neho aj našli. Vyšetrovateľ ho preto obvinil aj zo všeobecného ohrozenia, kde je trestná sadzba od štyroch do 10 rokov, ohrozenia pod vplyvom návykovej látky s trestnou sadzbou až na jeden rok, z drogovej trestnej činnosti s trestnou sadzbou až na 3 roky a za prevádzačstvo začo mu po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody od 7 do 10 rokov.

Na obvineného vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie s ktorým sa sudca stotožnil a obvinený skončil vo väzbe. Cudzinci boli podrobení testu na COVID-19 a dvaja boli pozitívny. Boli umiestení v zariadení pre cudzincov v Medveďove a bude rozhodnuté o ich vrátení v rámci readmisie na územie Maďarska.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -