Turistický poznávací výlet TJ Rozkvet do okolia Banskej Štiavnice

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Michal Hanus/ TJ Rozkvet/  Zhoršujúca sa epidemiologická situácia poznačila aj kalendár s plánovanými akciami TJ Rozkvet. Preto výbor TJ Rozkvet spolu s rodinou Koušnírových usporiadal turistický poznávací výlet do okolia Banskej Štiavnice, namiesto kúpania v Poľnom Kesove.

V ranných hodinách 25. 9. 2021 vyrazil autobus z Čepeňa smer Počúvadlianske jazero so 49. pasažiermi. Po príchode na miesto určenia sa vytvorili dve skupiny, pričom jedna smerovala na vrch Sitno a druhá, ktorá si zvolila menej náročnú alternatívu, si spravila prehliadku okolia jazera. Počasie nám prialo a výstup na Sitno prebiehal za krásneho počasia. Krátku prestávku s občerstvením sme absolvovali na chate Andreja Kmeťa. Obdiv si zaslúžili najmladší účastníci výstupu, kde 3-8 ročné detičky zvládli túru bez problémov. Po opätovnom stretnutí pri autobuse výletníci neskrývali nadšenie z príjemne stráveného času v tomto krásnom kúte Štiavnických vrchoch.

Presunom do centra Banskej Štiavnice sme od morového stĺpa začali prehliadku pamiatok a historických budov so sprievodcom infocentra Banskej Štiavnice. Ocenili sme odborný výklad vzniku Banskej Štiavnice, jej histórie a výhľad s popisom na Kalváriu, Nový zámok, Starý zámok, Klopačku a zaujali nás aj budovy Lesníckej a Hutníckej školy. Niektorí využili výletný vláčik, ktorý ich previezol po Banskej Štiavnici a prezreli si pamiatky z jeho pohodlia. Po návrte do centra a krátkej prestávke sme sa vydali na cestu domov. Na spiatočnej ceste sme uspokojili naše žalúdky v príjemnom prostredí Furmanskej koliby neskorším obedom a nesledovala cesta domov.

Čo dodať na záver? Spokojné tváre výletníkov hovorili za všetko, poďakovanie patrilo všetkým, nikto sa nám nezranil, nestratil,  v pohode sa nám darilo dodržať časový harmonogram zájazdu. Počasie super, no skrátka, želajme si čo najviac takýto vydarených výletov. Poďakovanie patrí aj mestu Sereď za poskytnutú dotáciu, keďže aj tento projekt bol realizovaný s finančnou podporou mesta Sereď.

 

- Inzercia -

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články