Stránka nocoment.sk klamala: Nie, toto nie sú zábery z protestu Izraelčanov nahnevaných na potrebu ďalšej vakcinácie

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Hoaxy a podvody – Polícia SR |MM|  Facebooková stránka nocomment.sk má viac ako 20 000 fanúšikov, čo by si samo o sebe malo vyžadovať zodpovednosť k publikovanému obsahu, no opak je pravdou. Pozrime sa na video, ktoré stránka zverejnila.

Na záberoch sa nachádzajú demonštranti a všetko naokolo napovedá tomu, že sa protest uskutočnil v Izraeli. To je fakt. Stránka k videu uviedla: “Izraelčania vyrážajú do ulíc po tom, čo im bolo povedané, že na to, aby boli považovaní za „plne očkovaných“, je potrebných viac očkovaní.”

Toto video sa dostalo k viac ako 250 000 ľuďom. Vďaka stránke NOCOMMENT.SK boli hanebne oklamaní.

Zdroj hoaxu: https://www.facebook.com/nocommentsk.sk/videos/402564467889044/

ČO JE V SKUTOČNOSTI VO VIDEU?

Ide o demonštráciu priaznivcov bývalého premiéra Benjamina Netanjahua proti vláde súčasného premiéra Naftaliho Bennetta.
Ako sa nám podarilo zistiť, že išlo o politickú demonštráciu? Hľadali sme na internete správy z Izraela a snažili sa kontaktovať relevantný zdroj priamo z krajiny. Teda robili sme všetko preto, čo uvedená FB stránka nespravila – a nespravila to preto, lebo by do celého procesu musela investovať viac času a jej primárnym cieľom bolo zverejniť klamstvo v súvislosti s koronavírusom.

Video sa objavilo po prvýkrát tu: https://www.facebook.com/orly.lev.98/posts/2960568754192408 – Ide o FB stránku izraelského aktivistu, ktorý demonštráciu organizoval a vopred ju avizoval. Nikde neuvádzal, že by malo ísť o protest proti vakcinácii.

O proteste informoval aj novinár tu: https://twitter.com/avribloch/status/1441075703794044937 – S ním sa nám podarilo skontaktovať e-mailom. Potvrdil nám, že išlo o demonštráciu proti súčasnému premiérovi.

PREČO, PREČO, PREČO?
Prečo stránka NOCOMMENT.SK do tejto chvíle šíri blud? Pretože jej to vyhovuje. Nie je nič ľahšie, ako si stiahnuť video demonštrácie a dopísať k nemu, čo sa autorovi hodí. Takéto konšpirácie nemajú nič s realitou spoločné a sú len zbožným želaním dezinformátorov vytvoriť si vlastnú realitu podľa vlastných názorov. Nejde o fakty, ide o to, čo mu chce daný človek veriť. A to musí byť podľa neho zákonite pravda.

Téma “Izrael a problémy s koronavírusom” je samostatnou kapitolou. Hoaxeri sa tézu zlyhania očkovania v Izraeli snažia raziť vpred ako tank, pretože Izrael kedysi očkoval najrýchlejšie zo všetkých krajín a rýchlo upúšťal od opatrení. Stal sa vzorom racionality, čo sa hoaxerom nepozdávalo, a preto obracali realitu vo vlastný prospech.

Faktom je, že situácia sa na prelome augusta a septembra v Izraeli zhoršila. Nejde o žiadne štátne tajomstvo, ale o realitu, o ktorej informovali všetky relevantné médiá na svete. Prečo odrazu k nej došlo? Izraelčania upustili od tempa očkovania, dosiahli zatiaľ “len” úroveň 68% čo s uvoľnenými opatreniami znamenalo nové problémy.
Čo nebude tešiť hoaxerov je ďalší fakt: situácia sa v týchto dňoch začína zlepšovať, uvažuje sa o zmiernení medzitým zavedených opatrení.

Zdroje posledných odsekov:
https://qz.com/2057565/israels-covid-spike-holds-grim-omens-for-other-economies/?fbclid=IwAR31RMr1xHC-M68F-0kBqnYUz836_hHsib4W2o_h098_XISAIIHngZgI8UE
https://theconversation.com/israel-was-a-leader-in-the-covid-vaccination-race-so-why-are-cases-spiralling-there-166945?fbclid=IwAR0p4q6H4Ipb1Rsv5X8GijTbiyLTGQ40p3vUP2DEJ37CEVIEAClNFEcRdsY
https://www.jpost.com/breaking-news/health-ministry-website-crashes-due-to-new-covid-green-pass-680894?fbclid=IwAR2yO2YciRP9P6XESU46oeMRoMKItJVHSX_t_wfbcgoJKAWlKtTh4Mv8jxM

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. ale už sa zlepšujú, toto je aspoň Izrael…minule zaludnenú plaž Copacabana prezentovali ako demonštrácie v Sydney…

  2. Hoaxy a podvody – Polícia SR
    Mne táto skupina už pripadá ako samotná sekta.
    Úryvok ako: “Stal sa vzorom racionality”
    Takže stránka nás vlastne presviedča o racionalite Izraela namiesto toho aby nás informovala či je niečo HOAX alebo nie.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -