Rekonštrukcia futbalového ihriska v Hornom Čepeni bola ukončená

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Futbalové ihrisko v Hornom Čepeni prechádzalo rozsiahlou rekonštrukciou od októbra 2020. Na revitalizácii športového areálu sa podieľalo Mesto Sereď v spolupráci so sponzormi. Práve tí niesli na rekonštrukcii najväčšiu finančnú záťaž.

Rozsiahla rekonštrukcia si vyžiadala stovky hodín brigádnickej práce. Pomáhali futbalisti, tréneri, rodičia, vojaci aj dobrovoľníci z radov jednotlivcov či rôznych združení. Výsledkom rekonštrukcie je vyrovnanie ihriska, položenie automatického závlahového systému, vysiatie trávy, osadenie nových brán, striedačiek ako aj nové oplotenie celého areálu.

Športový riaditeľ mládeže Miroslav Greguška zhodnotil nové ihrisko nasledovne: “Toto ihrisko sa podarilo zrekonštruovať za pomoci hlavného investora – mesta Sereď, akadémie ŠKF, firmou Lukystav a ďalších subjektov, ktorým sa chcem veľmi pekne poďakovať za ich snahu a ochotu vylepšiť tréningové centrum pre kategórie prípraviek a žiakov ŠKF Sereď. Ihrisko prešlo kompletnou rekonštrukciou – okrem vyššie spomínaných boli osadené aj nové stĺpy na zachytávacie siete, zábradlie okolo ihriska, oprava a inštalácia osvetlenia. Rovnako rekonštrukciou prešli aj šatne, kde bol zakúpený nový nábytok, vešiakové steny a sociálne zariadenia na štadióne. Ihrisko je pod dohľadom kamerového systému.”

Športový areál v Hornom Čepeni je po novom súčasťou futbalovej akadémie a bude využívaný hlavne kategóriami prípraviek ŠKF Sereď. Nové ihrisko bude spĺňať podmienky aj na usporadúvanie Majstrovských súťažných zápasov.

Futbalové ihrisko v Hornom Čepeni bolo už úspešne pokrstené futbalovým zápasom medzi mužstvami prípraviek U11, ŠKF Sereď a ŠK Slovan Bratislava. Malí futbalisti si zápas na novom ihrisku aj patrične užili.

„Areál je uzamknutý a zatiaľ slúži akadémii ŠKF, ale neskôr chceme umožniť aj širokej verejnosti vo vyhradených hodinách vstup do tohto areálu , o čom budeme samozrejme včas informovať,“ uzatvoril rozhovor Miroslav Greguška.

 

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články