Ženisti zo Serede na medzinárodnom vojenskom cvičení BLOND AVALANCHE 2021

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Vojaci zo Ženijného práporu Sereď sa zúčastnili medzinárodného vojenského cvičenia BLONDE AVALANCHE 2021. To sa koná v rámci projektu TISA, ktorý vznikol na základe medzinárodnej Dohody o vytvorení medzinárodného ženijného práporu Tisa podpísanej 18. januára 2002 v Budapešti medzi Slovenskom, Maďarskom, Rumunskom a Ukrajinou. Základným poslaním je poskytovať pomoc miestnemu civilnému obyvateľstvu a zúčastňovať sa na znižovaní škôd pri katastrofách v povodí rieky Tisy.

Účastnícke krajiny sa v organizovaní vojenských cvičení Blonde Avalanche každý rok striedajú. Na Slovensku sa cvičenie konalo napríklad v roku 2013 ( v Seredi ) a v roku 2017 ( v Kráľovej nad Váhom ). Tento rok sa cvičenie v rámci rotácie opäť koná na Slovensku a to v priestoroch Centra výcviku Lešť. Výcvik prebiehal v súčinnosti s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a Slovenského červeného kríža. Pridanou hodnotou tohtoročného cvičenia je aj účasť príslušníkov zaradených do aktívnych záloh OS SR, ktorých výcvik pravidelne prebieha v Ženijnom prápore Sereď a tento rok sa koná v čase medzinárodného cvičenia.

Mnohonárodný ženijný prápor TISA plní úlohy bez zbraní a munície. Prápor je schopný uskutočňovať prieskum, zisťovať rozsah ohrozenia, odstraňovať následky povodní, spevňovať brehy riek, priamo zachraňovať osoby i majetok v zaplavenej oblasti, čistiť cesty, ale napríklad realizovať aj výstavbu náhradných mostov. Vyvrcholenie cvičenia prebehlo pred najvyššími vojenskými predstaviteľmi a preverilo koordináciu pri plnení úloh vojakov OS SR s predstaviteľmi štátnej a verejnej správy, vojakmi participujúcich krajín. Vojaci predviedli praktické ukážky spoločne dosiahnutých spôsobilostí na cvičisku Lešť.

Ako je spomenuté vyššie, v roku 2013 prebehlo cvičenie Blond Avalanche v Seredi. Časť na vojenskom cvičisku „Koleno“ a záverečný ceremoniál na Námestí slobody. V priložených fotografiách si túto udalosť môžeme pripomenúť.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články