Spúšťa sa smart predaj cestovných lístkov na prímestské autobusy v regióne Trnava

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM|   V piatok 1. októbra 2021 bol spustený smart predaj cestovných lístkov na prímestské autobusy v regióne Trnava. Na vybraných linkách, ktoré zabezpečuje zmluvný dopravca trnavskej župy Arriva Trnava, je možné si lístky kúpiť elektronicky cez aplikáciu, ako aj platobnou kartou priamo vo vozidle. Župa chce službu postupne rozšíriť na všetky prímestské linky.

„Neustále motivujeme ľudí, aby presadli z áut do ekologickejších autobusov. Prichádzame s rôznymi benefitmi, ako napríklad zľavami pre rodiny, či seniorov. Pri tom všetkom využívame aj smart riešenia a súčasné technológie, ktoré zjednodušia nákup cestovného lístka. ‚Elektronická peňaženka HOPIN‘ na vybraných autobusových linkách, umožní kúpiť si lístok pohodlne prostredníctvom mobilnej aplikácie. Podobne aj novo zavedená platba kartou priamo v autobuse urýchli nástup cestujúcich,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič a súčasne avizoval, že župa chce novinky postupne uviesť cestujúcim na všetkých prímestských linkách.

V pilotnej fáze sú nové možnosti kúpy cestovného lístka k dispozícii na troch vybraných linkách dopravcu Arriva Trnava.

„Vďaka iniciatíve samosprávneho kraja budú môcť cestujúci využiť nový spôsob platby zatiaľ na troch linkách. Prvou je linka 205 422 po trase Senica-Jablonica-Rohožník-Bratislava. Druhou je linka 205 423 Senica-Smolenice-Modra-Pezinok-Bratislava. Treťou linkou, na ktorej si môžu obyvatelia kúpiť lístok jednoduchšie, je linka 207 416 Trnava-Borová-Budmerice-Bratislava.,“ uviedol Peter Nemec, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava, a.s..

V autobusoch môžu cestujúci po novom platiť bankomatovou kartou vďaka terminálom, respektíve prostredníctvom aplikácie HOPIN.

„Pre záujemcov o virtuálny cestovný lístok sme pripravili jednoduchú aplikáciu, ktorá je bezplatne k dispozícií pre systémy Android aj iOS. Po registrácií je potrebné nabiť si kredit v hodnote 5, 10 alebo 15 eur. Lístok si v aplikácií zakúpite po zadaní nástupnej a výstupnej zastávky. Následne sa ním preukážu vodičovi pri nástupe do autobusu,“ upresnil Richard Lőrincz, CEO spoločnosti HOPIN s tým, že viac informácií o fungovaní aplikácie je dostupných na webovej stránke https://hopintaxi.com/bus.

Trnavská župa spustila testovaciu fázu projektu vo februári tohto roka. Smart možnosť kúpy lístkov bola možná na linke Gabčíkovo-Šamorín-Bratislava dopravcu SAD Dunajská Streda.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články