ODCHÁDZA JEDNA Z NAJHORŠÍCH

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
ODCHÁDZA JEDNA Z NAJHORŠÍCH
Z verejnej funkcie v decembri odchádza (dúfajme, že už naozaj navždy) jedna z najhorších političiek v histórii našej malej, ale dlhej krajiny. Je dôkazom, že zlo v politike nemusí mať podobu agresívneho gaunera ani ukvičaného klámára. Môže vyzerať aj ako pribrzdená Perinbabina sestra.
Viera Tomanová sa ako aktuálna komisárka pre deti preslávila stretávaním s Kočnerom. Ako ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny počas prvej vlády Roberta Fica bola priamo zodpovedná za najväčší útok na dôchodkové úspory miestneho obyvateľstva od komunistickej menovej reformy z roku 1953.
Sporiteľov v druhom pilieri obrala o miliardy eur a nachystala im škaredé prekvapenie pri odchode na dôchodok. Jediným dôvodom, prečo to urobila, bola oddanosť a vďaka Robertovi Ficovi. Urobil z nej ministerku, hoci vzhľadom na jej bolestivú tupotu bol zázrak, že na ministerstve trafila do dverí.
Pri zarezávaní dôchodkového sporenia to nemala ľahké. Po voľbách v roku 2006 otvárala, zatvárala druhý pilier, spoločne s verným sluhom Bernátkom – riaditeľom Sociálnej poisťovne – vymýšľali prekážky a zákernosti pre sporiteľov s cieľom čo najviac ich odradiť, zneistiť a vypudiť. Vrchol dosiahli tým, keď naznačovali, že kvôli úsporám v druhom pilieri začnú deti vraždiť rodičov.
Keď som sa o tom pre účely mojej knihy Ako skapal tatranský tiger rozprával s Petrom Kažimírom, Tomanovej trápenie popísal nasledovne: „Bolo to ako snaha amputovať nohu tupou pílou. Rezala, rezala, všade plno krvi, výsledok žiaden. Zato konflikt s celou republikou.“
Spoločným úsilím s ministrom financií Počiatkom sa to však nakoniec podarilo. V čase finančnej krízy zákonom de facto prinútili správcov vypredať akciové investície a stupídnymi reguláciami docielili, že z druhého piliera sa pre väčšinu sporiteľov stal nevýnosný vtip.
Tento príbeh nemá happyend. Od útoku na druhý pilier uplynulo vyše desaťročie. Okrem nedokončenej práce vlády Ivety Radičovej sa žiadna vládna zostava nepokúsila dôchodkovú lúpež napraviť. Vrátane tej súčasnej, ktorá mala reči, ale namiesto záchrany dôchodkových úspor sa Križiak s Palkom rozhodli zruinovať ešte viac aj prvý pilier.
Väčšina úspor kysne v nevýnosných fondoch a ich majiteľom prinesie mizerný dôchodok. Za zruinovanie investícií slovenských pracujúcich, samozrejme, Vieru Tomanovú nepostihol ani politický, ani iný trest. Za odmenu dostala od Fica pozíciu komisárky pre deti, kde sa nečinne povaľovala šesť rokov a odchádza na zaslúženú penziu.
Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Byť riťolezcom tejto vlády,tak by som vynechal jednu vetu,a to o stretávaní sa s Kočnerom.S tým zločincom sa stretával aj Matelko,a Sulík ako predseda parlamentu sa s ním pravidelne chodil radiť a informovať ho o kupovaní poslancov.

  2. Mlčiaca väčšina 1. októbra 2021, 8:28 – nech nesie plnu hmotno a trestnopravnu zodpovednost za svoje konanie kazdy a to bez rozdielu politickej prislusnosti, nabozenskeho vyznania ci prislusnosti k etniku alebo mensine.

  3. Velice dobrý článok o ničom pre deti, na dobrú noc miesto rozprávky prečítať zaspia skôr.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články