Minister vnútra: „Spravodlivosť a čestnosť zvíťazila. Dnešný deň je toho dôkazom”

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MV SR |MM| Stanovisko ministra vnútra Romana Mikulca v reakcii na dnešné rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave, ktorý prepustil z väzby štvoricu vyšetrovateľov a dočasne povereného šéfa inšpekcie:

 

„Spravodlivosť a čestnosť zvíťazila. Dnešný deň je toho dôkazom.

Rozhodnutie krajského súdu, ktorý prepustil z väzby štvoricu vyšetrovateľov NAKA a dočasného šéfa inšpekcie je zadosťučinením pre všetkých, ktorí veria, že Slovensko je pripravené na očistný proces, akokoľvek náročné a nepríjemné to bude. Nezávislý súd vo svojom rozhodnutí uvádza, že trestné stíhanie je neopodstatnené. Je to jasný dôkaz toho, že títo ľudia robili svoju prácu podľa najlepšieho svedomia a vedomia napriek tomu, že by si niektorí priali opak. Ako napríklad poslanec Fico, ktorý zneužil túto kauzu na špinavé politické útoky a žiadal môj odchod. V tomto prípade prezumpcia neviny, ktorou tak rád argumentoval, zjavne neplatila. Ak politika prevalcujú emócie, ktoré prevážia nad raciom, je skutočne čas odísť.

Zároveň by som chcel poprosiť aj ďalších, aby vážili svoje slová. Vyjadrenia o čurillovskej mafii si po takomto rozhodnutí súdu žiadajú okrem iného aj ospravedlnenie.

Verím, že vyšetrovatelia aj dočasne poverený šéf inšpekcie budú môcť pokračovať vo svojej práci. Rovnako tak, je dnešné rozhodnutie pre všetkých poctivých a čestných policajtov jasným signálom, aby sa nenechali zastrašiť.“

- Inzercia -
- Inzercia -
 1. Že spravodlivosť a čestnosť …
  Majki daj daky srdcervúci príspevok o tejto vláde

 2. Ja ti napíšem príspevok. Celú túto zapredanú vládu vyhnať za hranice nech si ich všetkých zoberú k sebe ich mecenáši ktorých príkazy tu plnia a na národ serú !

 3. Keď pustili Pcola, išiel domov na 300 000aute. Prepustený vyšetrovateľ išiel na autobus. Sa zobuďte.

 4. Réžia: dotknutá oligarchická scéna.
  Dramaturgia: Dr. Fico
  Scenárista: Dr. Kali a ešte činná zložka minulého skorumpovaného režimu ministerstva vnútra

 5. Rozlozenie systemu systematicky nastavovaneho pocas dekady vladnutia SMERu je mimoriadne narocne. Nie je mozna vymena vsetkych ludi a dokonca ani nie vacsiny. A tak je pochopitelne priame sabotovanie zmien ludmi, ktori zmeny odmietaju, lebo “stare casy” im vyhovovali.

  Konecne uznavaju aj predstavitelia koalicie, ze vymeny na klucovych postoch hlavne v PZ neboli dostatocne – oni vlastne neboli ziadne.

  Vysledky NEkonania sucasnych ludi pri moci vidime dnes a denne – na Prezidium PZ su tahani dalsi SMERaci (dnes uz mozno pretransformovani na HLASakov), no s rovnakou DNA a zauzivanymi spinavymi metodami riadenia PZ.

  V kazdom pripade, este nie je stratene vsetko. Este stale je mozne Slovensko vratit medzi pravne staty a kurupciu dostat na okraj spolocnosti.

 6. A ešte jedna zásadná vec:

  Prokurátor Juraj Chylo v návrhu na väzbu napísal, že jeden z obvinených policajtov Milan Sabota sa priznal, a tým usvedčuje aj ostatných obvinených vyšetrovateľov.

  Sabotov advokát Rastislav Koutun to okamžite poprel, čiže Sabota povedal, že sa nepriznal a je to lož.

  Sudca Okresného súdu Bratislava III Juraj Kapinaj napriek tomu poslal všetkých do väzby.

  V piatok senát Krajského súdu po ich sťažnosti rozhodol, že všetci obvinení majú byť stíhaní na slobode s vysvetlením, že ani nevidí dôvod na ich obvinenie.

  Vyšetrovateľom nebola pozastavená služobná činnosť a neexistuje teda prekážka, aby sa v pondelok vrátili do práce.

  Summa summarum: kamarát Antonína Vadalu, Kočnerov sused a Bašternákov nájomník, Bodorov hovorca a Výbohov dlhoročný priateľ zatiahol do úplných sračiek mladého prokurátora.

 7. Zrušme SISku,zrušme inspekciu ,zrušme GP,zrušme všetkých ,čo existovali za minulých 12,rokov,a potom bude spravodlivosť.Ludia,je mi nás všetkých ľúto.

 8. Iba blbec si môže myslieť že táto vláda negeneruje novú mafiu. Skončí táto vláda a máme tu nové skupinky.

 9. Lajos, nie že len “skutok sa nestal” ale aj: asi, možno, pravdepodobne, mal, atď. To je súčasná vyšetrovacia realita

 10. A čo žužu uplakaná? Prečo raz tvrdili že Renault Štauz bol hlavou gangu a teraz beha aj ze Žužu po slobode? Ako to je?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články