Dôchodci pozor, zavolať môžu aj vám. Podvodníci úradujú v Hlohovci aj v Trnave

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Polícia eviduje za posledné dni dva pokusy podvodov v meste Hlohovec a jeden v meste Trnava.

V Hlohovci vyskúšali podvodníci známu legendu „lekár“. Osoba sa predstavila ako doktor Novák a dôchodcom oznámila, že ich syn mal dopravnú nehodu, pri ktorej si odhryzol jazyk a nemôže s nimi hovoriť. Ich syn mal nehodu zaviniť a aby sa vyhol trestnému stíhaniu, žiadali 10 tisíc eur. V meste Trnava sa volajúci predstavil ako syn, do telefónu povedal, že má veľké problémy a súrne potrebuje peniaze. Staršia pani mu uverila a podľa jeho pokynov nasadla do taxíku, ktorý ju odviezol pred banku. Našťastie k odovzdaniu peňazí ani v jednom prípade nedošlo.

Polícia preto upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby boli obzvlášť obozretní. Podvodníci volajú starším osobám najmä v neskorých nočných hodinách alebo skorých ranných hodinách a  predstavujú sa nielen ako ich príbuzní ale aj ako dobrý známy niekoho z rodiny. Vo všetkých prípadoch žiadajú požičať peniaze na rôzne účely. Staršiu osobu kontaktujú niekoľkokrát za sebou tak, aby konala pod tlakom bez možnosti overenia si situácie u blízkych.

Polícia aj v súvislosti s týmto prípadom apeluje najmä na rodiny a príbuzných, aby nezabudli na svojich najbližších, starších členov rodiny, ktorí bývajú nie zriedka osamote a pohovorili s nimi o týchto prípadoch. Okradnutý človek prichádza neraz nielen o celoživotné úspory a ale aj o pocit bezpečia vo vlastnom dome. Starším občanom odporúčame, aby nevpúšťali cudzie osoby do svojho obydlia a stretnutie dohodli na iný termín. Tým získajú priestor, aby si informácie mohli overiť a na stretnutie prizvali príbuzného alebo aj dobrého suseda. Ak má ktokoľvek podozrenie, že môže ísť o podvodníkov, neotvárajte a ihneď kontaktuje políciu na čísle 158.

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články