“Ak si niekto myslí, že používaním emailu šetrí lesy, tak sa hlboko mýli.” – Juraj Lukáč

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Ak si niekto myslí, že používaním emailu šetrí lesy, tak sa hlboko mýli.
Internet a veci okolo neho už prekonal aj smelý graf, ktorý pripájam a jeho ročná spotreba sa pohybuje okolo 300 TWh. Slovensko má ročnú spotrebu 30 TWh.
Keď som bol mladík, písal som dievčatám papierové listy. To boli časy, keď sa nemuselo ročne vyrúbať viac ako milión hektárov lesov len preto, aby sme si mohli vyrobiť zelenú energiu potrebnú na posielanie nepapierových listov a kričať, že tým šetríme lesy.
A to vôbec nehovorím o energetickej náročnosti, ktorú vyžaduje postavenie týchto zariadení, pomocná infraštruktúra, zamestnanci, kancelárie….
Len ťažba zlata, mimoriadne dôležitého materiálu pre elektronické zariadenia, vyžaduje ročne 500 TWh.
A taká zábava ako ťažba bitcoinov pridáva ďalších viac ako 150 TWh ročne.
Zelené klamstvo…

Zdroj: FB

- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Naložím auto tovarom a dodaci list dá tlačiareň 4 krát na A4 zbohom les. Kam idú peniaze za emisie pánovia zo SNS SU ZA TO V base.

  2. Treba skoncit z nezmyslami ako su tzv. obnovitelne zdroje energie. Na co je taka veterna turbina, ktora nevyrobi ani tolko energie kolko sa spotrebuje na jej vyrobu? Fotovoltika je pod vrstvou atmosfery neefektivna. Dokonca ani v kozme vzdy nestaci a druzice alebo sondy musia mat RTG energeticke zdroje. Potencial vodnych elektrarni je uz vycerpany. Postavili sa uz vsade, kde to bolo mozne. O pestovani stromov pre vyrobu energie sa ani nema zmysel bavit. To musel vymysliet fakt nejaky idiot. Buducnost je jedine v stiepnej atomovej reakcii, v atomovej fuzii a v anihilacii hmoty. Bez vykonnych a nezavislych zdrojov energie ludstvo buducnost ako civilizacia nema. Nastane upadok az zanik, tak ako sa to v minulosti stalo uz mnohokrat s tym rozdielom, ze to bude globalne.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -