DD a DSS v Seredi získal Cenu predsedu Trnavského samosprávneho kraja za prínos k ochrane životov a zdravia v období pandémie

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb v Seredi prežil v období pandémie ťažké obdobie. Koronavírus zasiahol zariadenie v plnej sile, čo sa prejavilo v počte nakazených klientov ale aj personálu. O boji s chorobou, izolovanosti od rodiny, o Vianociach prežitých osamote na izbách a o zamestnancoch pohybujúcich sa v skafandroch sme v minulosti uverejnili článok, ktorý sa stretol s veľkým ohlasom. Boj s pandémiou ale nezdolávali len zamestnanci domovov ale aj zdravotníci, záchranári, dobrovoľníci, hasiči, policajti či sociálni pracovníci. Z nich sa za prínos k ochrane životov a zdravia v období pandémie Trnavský samosprávny kraj rozhodol oceniť cenou predsedu TTSK až 246 jednotlivcov a kolektívov.

„Som veľmi hrdý, že vo všetkých okresoch Trnavského kraja pôsobia takíto obetaví ľudia. Cena, ktorú sme im udelili, je symbolickým a skromným poďakovaním za nepoľavujúcu obetavosť a ľudskosť,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič na webovej stránke Trnavského kraja s tým, že v širšom kontexte poďakovanie patrí aj rodinným príslušníkom a priateľom ocenených.

V oblasti zdravotníctva cenu získalo 43 lekárov a 42 zdravotných sestrám, ktorí zväčša pôsobia v ambulanciách a počas pandémie pomáhali župe s očkovaním vo veľkokapacitných očkovacích centrách a pri zabezpečovaní výjazdovej očkovacej služby. Ocenení boli aj dobrovoľníci, ktorí pomáhali s organizáciou a chodom očkovania a testovania. Ocenenie získalo aj 84 členov dobrovoľných hasičských zborov z Jaslovských Bohuníc, Prieval, Trnavy a z Vlčkoviec.

Medzi laureátmi bol aj Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb v Seredi. Riaditeľka Milada Floriánová pre Seredské novinky povedala:„Ocenenie predsedu TTSK si nesmierne vážime. Všetci sa snažime ako najlepšie vieme zabezpečiť potreby našich klientov. Zaleži nám na ich zdravi a pohode.Sme tu pre nich a aj v budúcnosti budeme robiť všetko preto, aby sme ich ochránili a zmysluplne naplnili všetky dni stravené v našom zariadení.”

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -