Kvôli nehode kamiónu pri Vinohradoch n/Váhom bola cesta 9 hodín uzavretá – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  K nehode kamiónu došlo v poobedných hodinách v úseku Šintava – Vinohrady nad Váhom.

Vodič z okr. Galanta pri prejazde nezvládol riadenie a s celou súpravou sa prevrátil. Pri náraze došlo k uvoľneniu nákladu, sypkého hnojiva, ktorý sa dostal na vozovku a pole. Polícia preverila na mieste vodiča. Nehoda sa zaobišla bez zranenia a aj alkoholu u vodiča. Škody na prevážanom tovare boli odhadnuté na 18 tis. eur. Za priestupok v doprave uložili policajti na mieste vodičovi blokovú pokutu.

 

Polícia musela miesto uzavrieť. Približne od 13.00 do 22.40 h bol úsek cesty neprejazdný. Situáciu s vysypaným hnojivom  na mieste riešili hasiči a pracovníci  Životného prostredia z Nitry. Po ich obhliadke došlo k vyčisteniu vozovky a aj odstráneniu časti ornej zeminy z priľahlých polí.

Polícia počas uzávierky odkláňala dopravu cez okolité obce. Úsek bol krátko pred polnocou sprejazdnený bez obmedzenia.

– – –

 

AKTUALIZOVANÉ – tlačová správa KR HaZZ Trnava + fotografie

Dňa 27. septembra 2021 pred 13-tou hodinou vznikla dopravná nehoda nákladného motorového vozidla prevážajúceho nebezpečnú látku ohrozujúcu životné prostredie UN 3077, za obcou Šintava, smer Vinohrady nad Váhom, okres Galanta.

Na miesto udalosti bola vyslaná hasičská jednotka z Trnavy a Serede s ekologickým automobilom na likvidáciu nebezpečných látok. Havarované vozidlo i jeho príves bolo po príchode hasičov prevrátené na bočnej strane a blokovalo oba jazdné pruhy. Prevážaný náklad sa nachádzal na cestnej komunikácií a časť v trávnatom poraste.

Na miesto udalosti bola privolaná aj Inšpekcia životného prostredia, ktorá nariadila bezpečný postup odstraňovania látky v objeme 15m3. Pri udalosti  neprišlo k žiadnemu zraneniu.

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články