ŠK CYKLO-TOUR SEREĎ si pripísal ďalší úspech

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Klub ŠK CYKLO-TOUR SEREĎ vznikol v marci roku 2002. Za dobu svojej existencie sa postupne dostával do povedomia cyklistickej verejnosti a v poslednom období si členovia klubu pripisujú jeden úspech za druhým. Jedným z posledných je aj umiestnenie v Trnavskej cyklistickej lige.

Tento rok to bol 28.ročník regionálnej cyklistickej ligy, ktorá začala prológom v Trnave 19.mája a skončil časovkou rovnako v Trnave 11.septembra.. Počas celej sezóny sa uskutočnilo 12 kôl (pretekov) v Trnavskom kraji, čo bolo zhruba o polovicu menej, ako býva zvykom. Počet štartujúcich cyklistov bol spolu takmer 140, ktorí bojovali o čo najlepšie umiestnenia. Medzi nimi boli aj 11 pretekárov z ŠK CYKLO-TOUR SEREĎ, ktorí mali zastúpenie v každej z piatich kategórii – od detskej až po ELITE.

Ako povedal Lukáš Riha z klubu pre Seredské novinky, tento rok mali v Trnavskej cyklistickej lige super výsledky a dokonca sa ŠK CYKLO-TOUR Sereď prvýkrát stal najlepším klubom sezóny. Tento ročník bol teda pre klub mimoriadne úspešný. Finále regionálnej ligy vyvrcholilo v poslednom kole – známom aj ako Trnavská jarmočná 6666 m časovka. Tu sa klubu podarilo obsadiť krásne 2., 5., 6., 7. a 8. miesto. Celkovo počas roka obsadili na trnavskej lige 8 prvých miest, 4 druhé miesta, 7 tretích miest. V TOP 5 klub skončil 9 krát a v TOP 10 až 17 krát. Môžeme povedať, že bodovali a obsadili pódium v každom kole.

V celkovom hodnotení napokon cyklisti z ŠK CYKLO-TOUR SEREĎ obsadili 1.miesto, 6.miesto, 7.miesto, 8.miesto 3x 9.miesto, 10.miesto, 2x TOP 20 a jedno 30.miesto.

ŠK CYKLO-TOUR hodnotí súťaž nasledovne: „Keďže sme bojovali celú sezónu o čo najlepšie umiestnenia, boli sme dekorovaní špeciálnou cenou. Ako najlepší klub Trnavskej ligy s počtom bodov 785 sme sa umiestnili na 1.mieste pred klubom Cyklisti Trnava (652bodov) Trnava Cycling Team (643bodov). Pravdupovediac sme o tomto druhu súťaže nevedeli a milo nás to zaskočilo. Chceme sa poďakovať mestu Sereď, Trnavskému kraju a ďalším naším partnerom, ktorí nás finančne, alebo vecne podporujú a mohli sme aj vďaka nim štartovať na týchto pretekoch. Vážime si to a tešíme sa na ďalší ročník.”

Okrem Trnavskej cyklistickej ligy členovia klubu reprezentujú naše mesto aj na ďalšich cestných a MTB pretekoch a rovnako aj v behu po celom Slovensku aj za hranicami. Ich výsledky a úspechy si môžete pozrieť na stránke www.cyklosered.sk, alebo na ich Facebooku či Instagrame.

foto: Lukáš Ríha

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články