II. Kvalifikačný turnaj Starších žiakov U15 a ich postup do skupiny GOLD!

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

II. Kvalifikačný turnaj Starších žiakov U15 a ich postup do skupiny GOLD

Sobota 25.9.2021

Zápas č. Z18

Inter Bratislava Yellow – BK Lokomotíva Sereď 121:81 (27:24, 58:45, 88:65)

Vranovič 49 (TH 15/13), Kiss 15 (4/2, 1 trojka), Majerník 8, Écsi 4, Hatnančík 3 (2/1), Vlkovič 1 (2/1), Zlocha 1 (2/1), Urbánek 0 (2/0), Pekárek 0 (2/0). Trestné hody družstvo 29/20, 1 trojka.

Zápas č. Z24

Levy Senec – BK Lokomotíva Sereď 49:68 (13:24, 27:42, 38:61)

Vranovič 20 (TH 2/1, 1 trojka), Vlkovič 12, Kiss 12 (5/4), Vranka 10 (8/6), Zlocha 8, Mikuš 2, Hatnančík 2, Urbánek 2 (2/0). Trestné hody družstvo 17/11, 1 trojka.

Nedeľa 26.9.2021

Zápas č. Z28

BK Lokomotíva Sereď – B.S.C. Bratislava 74:89 (23:20, 40:44, 58:66)

Vranovič 36 (TH 8/5, 1 trojka), Kiss 23, (3/1), Vranka 9 (8/3), Zlocha 4 (4/2), Vlkovič 2. Trestné hody družstvo 23/11, 1 trojka.

Po dvoch týždňoch pokračovala kvalifikácia o postup medzi najlepších osem družstiev Slovenska (skupina GOLD), v kategórii U15 – starší žiaci. Naši úradujúci Majstri Slovenska si po štyroch víťazstvách, pripísali ďalšie, s družstvom Levy Senec, ale rovnako aj dve prehry s družstvami Inter Bratislava a BSC Bratislava. Napriek týmto dvom prehrám sme si bezpečne zabezpečili postup medzi elitu Slovenska v tejto kategórii. Na turnaji sme však nemohli počítať s viacerými hráčmi ročník 2007, ktorí nemohli nastúpiť kvôli nelogickým, (typicky slovenským – špecifickým) nariadeniam. Družstvo tak nastúpilo s dvoma hráčmi tohto ročníka Vranovič a Majerník a prakticky všetci ostatní naši hrajúci hráči boli o rok, resp. dva roky mladší. Pozitívom bolo, že dostali v širšej rotácii šancu a mohli tak ukázať svoje basketbalové umenie. Negatívom bolo zranenie členka Andreja Majerníka v prvom zápase s Interom Bratislava. Na turnaji sa výborne prezentovali tradične Tomáš Kiss s Mišom Vranovičom. Výborne im sekundovali Adam Vranka s „Cipom“ Vlkovičom. Pekné momenty ukázal Aďo Écsi, bojovne sa prezentovali tiež Tomi Hatnančík s Kubom Urbánkom a po dlhodobej basketbalovej absencii sa už pomaličky dostáva do tempa aj Matúš Zlocha. V zápasoch nastúpili aj Luky Pekárek a Miško Mikuš.

Zápasy určite splnili svoj účel, ukázali nám naše nedostatky, ale aj množstvo pozitív na ktorých vieme stavať. Cieľom bol postup medzi najlepších osem družstiev na Slovensku a to sa nám podarilo, rovnako ako aj našim juniorom, v kategórii U19 a to s dostatočným predstihom. V našom basketbalovom klube nám neostáva teraz už nič iné, len pokračovať v dobre nastavenom tréningovom procese, zlepšiť účasť na tréningoch, zlepšiť pracovné nasadenie na nich a verím, že výsledky v podobe osobného napredovania a basketbalového rastu každého hráča, sa určite čoskoro dostavia.

Tréner: Jozef Ištok

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články