Havária nákladného vlaku v Siladiciach – škody sú vysoké

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Následky havárie nákladného vlaku v Siladiciach sú vážne. Vykoľajených je 11 vozňov, z čoho 6 je prakticky úplne zničených. V dĺžke niekoľko sto metrov je vážne poškodená aj železničná infraštruktúra, teda výhybky, železničný zvršok, trakčné vedenie a zabezpečovacie zariadenie. Poškodený je nepochybne aj prepravovaný tovar a tak výsledné škody sa vyšplhajú pravdepodobne do miliónov Eur.

Železničná trať medzi Leopoldovom a Sereďou bude neprejazdná pravdepodobne niekoľko týždňov. Osobná preprava po tejto trati bola ukončená dávnejšie.

Na mieste nehody sme boli asi dve hodiny  po samotnej udalosti ako prvé a jediné médium a prinášame sériu fotografií dokumentujúcich stav podrobne.

O stanovisko sme požiadali aj hovorcu ŽSR, ktorý ale stanovisko ani dva dni po nehode nezaslal. Na telefonát nereagoval. O získanie stanoviska sa budeme pokúšať ďalej.

KR PZ v Trnave sa vo veci havárie nákladného vlaku vyjadrilo nasledovne:

“Polícia udalosť nerieši” a v telefonickom rozhovore hovorkyňa potvrdila, že hliadka PZ poskytla len súčinnosť na mieste udalosti.

Hasičský záchranný zbor poskytol tieto informácie:

“Hasiči v tomto prípade poskytli iba súčinnosť pri prehľadaní okolia kvôli možnému výskytu osôb pri koľajisku – čo sa však nepotrvrdilo. Železnice SR si budú riešiť odstránenie nehody vlastnými silami a prostriedkami.”

Foto: (C) Miloš Majko

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -