Sereď v pohybe 2021

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Mesto Sereď v spolupráci so športovými klubmi a občianskymi združeniami usporiadali na sobotu 25. septembra športovo – relaxačnú akciu pod názvom Sereď v pohybe.

Podujatie malo pod patronátom Oddelenie školstva, rodiny, kultúry a športu na MsÚ. Väčšina športových aktivít sa sústredila na Námestí slobody. Primátor Martin Tomčányi a vedúca oddelenia ŠRKaŠ Silvia Kováčová úvodným príhovorom odštartovali akciu , ktorá bola určená deťom, dospelým, začiatočníkom aj zdatnejším športovcom. Hneď na úvod sa predviedli malí lezúni, ktorí mali za úlohu voľným štýlom prekonať určenú dráhu. Neskôr sa verejnosti predstavili združenia, ktoré sa venujú rôznym druhom športu. Svoje tréningové programy predstavil napríklad Gymáčik s aktivitami pre lepší vývin chodidiel či chrbtice u detí. TAEKWON DO klub so svojimi zverencami predviedli ukážky bojového umenia. Michal Ščepko a členovia klubu GYRIA CROSS GYM vysvetlili verejnosti čo cross fit cvičenie obnáša. Spolu s Luciou Polákovou z FIT ZONE si záujemkyne zacvičili zumbu a jumping na trampolínach. Voľnejším tempom sa naproti tomu predstavil RAW GYM s jogou a posilovacími cvičeniami. Počas trvania akcie si deti na ihrisku vyskúšali rôzne aktivity pod vedením animátoriek. Občianske združenie MÁM RÁD CYKLISTIKU  s Erikom Štefanekom usporiadali v rámci podujatia cyklojazdu mestom s výkladom o cyklodoprave a o chystaných novinách v meste.

Svoje zastúpenie na podujatí mali aj basketbalisti so svojimi ukážkami a zápasmi v hale Sokolovňa. V športovej hale obchodnej akadémie sa zas odohralo zápolenie hádzanárok a na ihrisku Základnej školy Juraja Fándlyho to bol priateľský futbalový zápas. Súčasťou podujatia bolo aj slávnostné otvorenie rozšírenej časti workoutového ihriska, kde sa konala exhibícia športovcov.

Každý zaregistrovaný účastník obdržal sladkosť a pitie zdarma. Záujem o podujatie bol veľký, o čom svedčalo aj plné námestie. Krásne počasie bolo iba bonusom k vydarenej akcii.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články