Po R7 priamo do a z Bratislavy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Miroslav Košírer/ Bratislava/  Rýchlostná cesta R7 je už viac ako rok v prevádzke. Donedávna sa vodiči z juhu doviezli autom po križovatku Bratislava – Juh, kde sa museli napojiť na D4 a pokračovať do hlavného mesta až cez Podunajské Biskupice.

Najnovšie sa už dostanú po R7 priamo do Bratislavy, čím sa vyhnú hustej premávke na ceste I/63. Nový úsek R7 od križovatky Bratislava – Juh po križovatku Bratislava – Nivy má dĺžku 6,3 km. Začiatok úseku R7 je v dotyku s existujúcou diaľničnou sieťou, konkrétne cez D1 v existujúcej MÚK Prievoz, ako pokračovanie Bajkalskej ulice. Ďalej prechádza lokalitou Malé Pálenisko, križuje Malý Dunaj a vedie pozdĺž západného okraja Slovnaftu až po jeho juhozápadný roh. Na R7, pri Blatnej na Ostrove, sú pre vodičov k dispozícii aj dve čerpacie stanice OMV. Otvorenie spomínanej časti D4 a R7  otvorili v nedeľu 26. septembra. Ešte pred oficiálnym uvedením do prevádzky boli od 9:30 sprístupnené chodníky pre cyklistov a chodcov po oboch stranách mosta, ktoré budú môcť využívané neobmedzene na presun ponad Dunaj.

Na Lužný most sa verejnosť dostane priamo z petržalskej hrádze pri križovatke Bratislava – Petržalka, ale aj z druhého konca z tzv. slovnaftskej hrádze. Stavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 je nielen najväčším infraštruktúrnym projektom na Slovensku, ale i jedným z najväčších PPP projektov v Európe. Koncesionárom projektu je spoločnosť Zero Bypass s.r.o., ktorá zabezpečuje financovanie, výstavbu a prevádzku obchvatu Bratislavy počas obdobia 30 rokov. Hlavným dodávateľom projektu je spoločnosť D4R7 Construction.

Foto: Miroslav Košírer

 

- Inzercia -
- Inzercia -
  1. dnes 10,00 som tadiaľ šiel. A z R7 sa do Bratislavy išlo tak ako vždy “na križovatku Bratislava – Juh, kde sa museli napojiť na D4 a pokračovať do hlavného mesta až cez Podunajské Biskupice.”a to isté aj smerom na Rusovce. musel som ísť na križovatku Bratislava – Juh, kde som sa vrátil z D4 naspäť D4 smerom na Rusovce.do Rakúska zase len cez Petržalku. Jak u debylov !A to ešte stále škrtnuté smerové značky

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články