Skvelé výsledky žiakov na Medzinárodnej súťaži v Ostrave

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Učiteľka Andrea Gombáriková zo ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi sa svojim žiakom v oblasti atletiky venuje telom aj dušou. Pod jej vedením žiaci dosahujú vynikajúce výsledky. Jedným z posledných športových podujatí na ktorom sa so svojim zverencami zúčastnila, bolo Medzinárodné finále Čokoládovej tretry, ktoré sa už päť rokov koná na Mestskom štadióne v Ostrave. Súťaže sa zúčastnilo 350 detí, z toho bolo 80 zo Slovenska.

Medzi týmito deťmi boli aj žiaci zo ZŠ Juraja Fándlyho Lea Fogelová, ktorá bežala 300m a hádzala raketkou ,Samuel Valach, ktorý hádzal raketkou a David Psota, ktorý školu reprezentoval v behu na 100m. Andrea Gombáriková o súťaži povedala: ” Už len to, že sa deti prebojovali do finále je veľký úspech nielen pre našu školu, ale aj mesto a dokonca aj v Ostrave si opäť po roku zapísali Pohybko Sereď medzi víťazné tímy. Lea v hode raketkou obsadila 2. miesto s výkonom 42,23m z 33 dievčat ,v behu na 300m bola na 20. mieste s časom 50,3s z 39 dievčat, Samko skončil na 3. mieste s výkonom 45,62m z 29 chlapcov a David na 4. mieste s časom 16,82s z 38 chlapcov. Okrem toho behu na 300m pred nimi skončili len deti z Čiech, takže všetci traja svojimi umiestneniami dosiahli najlepšie výkony zo Slovákov vo svojich disciplínach. Traja najlepší Slováci, z jedného mesta, z jednej školy. Perfektné! Ďakujeme! Dali do toho všetko, krásne si to užívali a bola radosť sa na nich pozerať. Dokonca sme mali tú česť, stretnúť sa, odfotiť a porozprávať sa aj s Imrichom Bugárom- majstrom sveta, majstrom Európy v hode diskom, ktorý začínal ako hádzanár ( tiež ako Lea) a pochádza zo Slovenska. Bola to pre nás veľká česť a zážitok, keď odovzdával ocenenie a blahoželal deťom na stupni víťazov.”

Žiaci dosiahli krásny úspech nielen vďaka učiteľke ale aj rodičom. Bez vzájomnej spolupráce a porozumenia by to jednoducho nešlo. Všetci svorne veria, že po dostavaní novej atletickej dráhy sa podmienky pre kráľovnú športu- atletiku zlepšia.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články