Dobrovoľníci pomohli s čistením mesta

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V sobotu 18. septembra sa Sereď pripojila k medzinárodnej aktivite Svetový čistiaci deň 2021. Iniciatívu na Slovensku zastrešuje občianskeho združenia Upracme Slovensko.

Do Svetového čistiaceho dňa sa každoročne zapája cez 150 krajín a s miliónmi dobrovoľnikov po celom svete. Zbieraním odpadu v prírode, mestách, v okolí vodných tokov či napríklad v oceánoch prispievajú k čistejšiemu prostrediu v ktorom žijeme. Hlavnou patrónkou tohtoročného Svetového čistiaceho dňa bola predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen: “Som veľmi hrdá na to, že môžem byť patrónkou Svetového čistiaceho dňa. Musíme zmeniť spôsob, akým zaobchádzame s našou planétou, viac dbať na jej zdroje a zachovať jej biodoverzitu. Prispieť k tomu môže každý.” ( fb Uprame Slovensko )

V Seredi aktivitu zameranú na vyčistenie určitých lokalít v meste zorganizovalo OZ Mladá Sereď v spolupráci s OZ Upracme Slovensko. Pomocnú ruku podalo KC Priestor a niekoľko dobrovoľníkov. Ako informovali na sociálnej sieti spoločné upratovanie bolo výnimočnejšie o ľudí, ktorí prišli. Okrem odhodlaných Seredčanov prišli aj ľudia zo Šintavy, či dokonca z druhej strany Slovenska, ktorí žili pár rokov v Seredi a odsťahovali sa do Galanty. Prišli pomôcť upratať Sereď, lebo im stále záleží na tomto meste.

Len z parku sa dobrovoľníkom podarilo vyzbierať približne 1000 litrov odpadu. Dobrovoľníci aj malou účasťou prispeli k čistejšiemu prostrediu v Seredi. Poďakovanie organizátori z Upracme Slovensko adresovali cez sociálnu sieť slovami: “Ďakujeme všetkým organizátorom a dobrovoľníkom, ktorí sa aj napriek miestami nepriaznivému počasiu pripojili k miliónom dobrovoľníkov po celom svete a zúčastnili sa Svetového čistiaceho dňa, na ktorom sme spoločne pomohli vyčistiť okolie od odpadkov a nelegálnych skládok. Taktiež ďakujeme našim partnerom za ich hmotnú aj nehmotnú pomoc a účasť.”

foto: KC Priestor

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články