B. Gröhling: Mali by sme veriť vedeckým faktom a odborným názorom a dôverovať očkovaniu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MŠVVŠ SR |MM|   Minister školstva Branislav Gröhling pokračuje v diskusiách s riaditeľmi, zriaďovateľmi a učiteľmi po celom Slovensku. Dnes navštívil základnú školu v Nižnej a ďalšie základné školy a gymnázium v Trstenej. Jeho pracovná cesta na Orave bude pokračovať aj v Námestove.

Rezort školstva robí všetko pre to, aby sa čo najdlhšie zachovalo prezenčné vyučovanie na školách. Ako minister školstva uviedol ešte pred začiatkom školského roka, školy sa už plošne z rozhodnutia ministra zatvárať nebudú. Rozhodnúť o prerušení vyučovania v triedach ale môže na základe epidemickej situácie regionálny úrad verejného zdravotníctva.

My sme aj jednotlivé školy vyzývali, že pokiaľ im to umožňuje technické a personálne vybavenie, aby prebiehalo aj hybridné vzdelávanie. Videli sme to aj dnes, že niektorí žiaci boli v triede a niektorí sa vzdelávali z domu,“ vysvetľuje minister školstva Branislav Gröhling. Zároveň naďalej poukazuje na dôležitosť očkovania. Momentálne je zaočkovanosť zamestnancov škôl na úrovni 68%. V okrese Tvrdošín, ktorý bol dnes cieľom návštevy ministra, je zaočkovanosť v školstve na úrovni 65 %. Čo sa týka detí, vo veku  12 až 17  rokov, celoslovenská miera zaočkovanosti je 23,4 %.

Aj z toho dôvodu minister pokračuje v kampani „Za otovrené školy“ a osobne sa na Orave prihovára učiteľom, aby zvážili vakcináciu. „Iba očkovanie je momentálne cesta k tomu, aby sme sa dostali do takého reálneho života, ktorý chceme žiť. Mantra testovania by mala ustupovať, mali by sme veriť vedeckým faktom  a odborným názorom a pristúpiť k očkovaniu, lebo vtedy prioritne ochraňujeme každý sám seba a následne aj svoje okolie,“ dopĺňa Gröhling. „Myslím si, že očkovanie sme prežívali ako malé deti, že ich prežívali naši rodičia, naši starí rodičia, aby vytvorili bezpečné prostredie, v ktorom vďaka tomu žijeme aj dnes. V súčasnosti by sme tak mali k tomu pristúpiť aj my z pohľadu covidu,“ apeluje minister na očkovanie.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Keď sa dávali zaočkovať naši rodičia a potom ich deti, tak nemali ešte pre nich pripravenú 5G sieť! A nezomierali po očkovaní ako sa to deje dnes.

  2. Keďže tejto zapredanej vláde neverím ani na jediné %,tak neverím ani ich núteným “vakcínam”. Všetko je to čistá manipulácia a sú za tým úplne iné ciele ako ochrana obyvateľstva pred covidom. Na obyvateľov oni zvysoka kašlú !

  3. Za tým je len biznis a veeeľké peniaze, 5G je už aj na poliklinike, to aby očkovaní hneď spadli a zbierali ich po ulici, tak ako to predpovedala táto vláda psychopatov, vedeli o tom, boli pouční od USA, veď podaktorí tam boli aj na školení, ako napr. Psychopatovič keď nechodil ako poslanec NRSR do zamestnania, treba pohľadať v archíve,

  4. A keď spustia 6G a 7G tak poniektorí budú levitovať… možno budú vedieť dopredu čísla na LOTO

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články