Župa začala očkovať na univerzitách

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM|  V pondelok 20. septembra 2021 začal Trnavský samosprávny kraj s výjazdovým očkovaním proti ochoreniu Covid-19 na univerzitnej pôde. Možnosť nechať sa zaočkovať môžu v najbližších dňoch využiť študenti i zamestnanci, ako aj ich rodinní príslušníci.

„Opäť sme rozšírili dostupnosť vakcín. Hneď na začiatku akademického roka ponúkame možnosť nechať sa zaočkovať priamo na univerzitnej pôde. Chceme tak prispieť k zvýšeniu kolektívnej imunity a predovšetkým zachovaniu prezenčnej formy štúdia v čo najväčšom rozsahu. Som hrdý, že aj takýmto spôsobom sa nám darí napĺňať memorandum o spolupráci s univerzitami pôsobiacimi v Trnave, ktoré sme uzatvorili pred dvomi rokmi,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Trnavská župa zabezpečila zdravotnícky personál a vakcíny. Trnavská univerzita v Trnave, Univerzita Sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Materiálovotechnologická fakulta Slovenskej technickej univerzity v Trnave poskytli priestory a administratívne zabezpečenie.

„Ochorenie Covid-19, špeciálne jeho Delta variant, neobchádza ani mladých ľudí. Očkovanie je efektívnym a bezpečným spôsobom na predchádzanie ťažkému priebehu ochorenia a hospitalizácii. Preto je dôležité, aby sa študenti aj pedagógovia nechali zaočkovať,“ povedal štátny tajomník rezortu školstva Ľudovít Paulis.

Záujemcovia o očkovanie si môžu vybrať z dvoch certifikovaných vakcín, a to jednodávkovej vakcíny Janssen od Johnson & Johnson alebo dvojdávkovej vakcíny Pfizer/BioNTech. V prípade očkovania vakcínou Pfizer/BioNTech župa zabezpečí aj podanie jej druhej dávky.

 

„Našim spoločným záujmom je maximum kontaktného vyučovania a maximum toho, čo napĺňa predstavu o štandardnom živote akademického spoločenstva. Preto, aby sme tento záujem mohli aj zrealizovať,  potrebujeme ako nevyhnutnú podmienku epidemiologicky bezpečné prostredie na našej alma mater,“ skonštatoval rektor Trnavskej univerzity v Trnave René Bílik.

 

 

Harmonogram očkovania:

 

Univerzita Sv. Cyrila a Metoda v Trnave

  1. 9. 2021, 9:00 – 14:00, centrálna budova UCM, Nám. J. Herdu 2, Trnava.
  2. 9. 2021, 9:00 – 14:00, budova UCM, V jame 3, Trnava
  3. 9. 2021, 9:00 – 14:00, centrálna budova UCM, Nám. J. Herdu 2, Trnava

 

Materiálovotechnologická fakulta Slovenskej technickej univerzity v Trnave

  1. 9. 2021, 9:00 – 14:00, AMOS klub, J. Bottu 21, Trnava.
  2. 9. 2021, 9:00 – 14:00, AMOS klub, J. Bottu 21, Trnava.

 

Trnavská univerzita v Trnave

  1. 9. 2021, 10:00 – 14:00, Študentský domov P. Pázmaňa, Rybníkova 13A, Trnava.
  2. 9. 2021, 10:00 – 14:00, Študentský domov P. Pázmaňa, Rybníkova 13A, Trnava.
  3. 9. 2021, 10:00 – 14:00, Pedagogická fakulta, Priemyselná 4, Trnava.

 

Poznámka: V prípade dvojdávkovej vakcíny bude včas oznámené očkovanie druhou dávkou.

 

Jozef Viskupič, trnavský župan

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články