V Trnave zomrel 85 ročný cyklista. Po strete s autom boj o život prehral

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|   Dopravní policajti vyšetrujú úmrtie cyklistu ako prečin usmrtenia.

Starší muž išiel na bicykli po Trnave od Ulice Hospodárskej smerom k parku J. Kráľa. V sobotu, krátko po 18.00 h prechádzal z cestičky pre cyklistov na priechod. Pravdepodobne si neuvedomil, že na priechode nemá prednosť a vošiel rovno do jazdnej dráhy autu Toyota Corola. 58 ročný vodič už nestihol zareagovať a došlo k ich zrážke. Aj napriek rýchlemu zásahu posádky RZP, muž vážnym zraneniam v nemocnici o pár hodín podľahol. Policajti alkohol u vodiča auta po nehode nezistili.

Policajti okolnosti a presné príčiny nehody naďalej vyšetrujú. Ak ste boli svedkom tejto udalosti, aj vaša svedecká výpoveď nám pomôže k rýchlejšiemu objasneniu tragickej nehody. Informácie nám môžete oznámiť osobne na dopravnom inšpektoráte v Trnave, alebo nás môžete kontaktovať cez súkromnú správu fb sr – trnavský kraj.

OMYL NIEKTORÝCH CYKLISTOV

Na priechode pre cyklistov nemá cyklista absolútnu prednosť. Pred vjazdom na priechod pre cyklistov sa cyklista musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva. Cyklista môže prechádzať cez vozovku, len ak s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich vozidiel, aby vodič nemusel náhle zmeniť rýchlosť a smer jazdy. Zároveň vodič je povinný dbať pred priechodmi pre cyklistov na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a zároveň nesmie ohroziť cyklistov prechádzajúcich cez priechod pre cyklistov.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Prestaňte dávať vodické oprávnenie každej opici a berte vodičák na 10 rokov každej opici čo ho už má ale nevie ako ho použiť a nebude toľko smrteľných nehôd lebo sa niekto hrá na mobile za volantom lebo treba odpisovať na messenger..

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články