Beh nádeje 2021

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Občianske združenie POMOCNÍČEK zorganizovalo dňa 18. septembra športovo-charitatívne podujatie s názvom BEH NÁDEJE. Akciu prišlo podporiť mnoho ľudí, aby spoločným výťažkom z podujatia pomohli dobrej veci.

Združenie POMOCNÍČEK vzniklo v roku 2012 a za ten čas zorganizovalo množstvo podujatí, z ktorých výťažok je vždy rozdelený rodinám so zdravotne znevýhodnenými deťmi. Jedným z nich je aj BEH NÁDEJE, ktorého sa každoročne zúčastňujú bežci z celého Slovenska aj zahraničia. Výnimkou nebol ani siedmy ročník, ktorý podporilo až 206 registrovaných pretekárov. Moderátorskej úlohy sa opäť zhostil Peter Tomič, ktorý už niekoľko rokov podporuje toto podujatie pre jeho charitatívnu myšlienku. Hosťom akcie bol Jany Landl, bývalý majster Európy v karate, držiteľ čierneho pásu prvý DAN, niekoľko násobný majster Slovenska v karate, víťaz a medailista svetových pohárov.

Program odštartovala rodinná cajglovačka, po ktorej nasledovali jednotlivé kategórie behu. Športovci si mohli vybrať dĺžku trate, ktorej sa chceli zúčastniť. Pre najmenších bol pripravený detský beh so šašom Bašom, dospelí sa mohli zúčastniť hobby behu s dĺžkou 4,5 km alebo hlavného behu o dĺžke 8,5 km. Štart a cieľ trasy bol v príjemnom prostredí seredského kempingu.

Podľa celkovej výslednej listiny sa víťazom HOBBY BEHU stal Štefan Vaško zo Šalgočky s časom 16:29,4. Druhým v poradí bol Martin Vaško z ŠK Cyklo Tour Sereď s časom 16:43,5 a tretie miesto získal Miloš Blaho z Bernolákova s časom 16:59,7.

V HLAVNOM BEHU sa víťazom stal Matúš Šajbidor zo Šoporne s časom 33:39,5. Druhým bol Ramiro Bazaldua z CK AB Sereď s časom 34:14,6 a tretím bol Peter Dóka z DHZ Križovany nad Dudvahom s časom 35:11,4.

Podujatie s charitatívnym podttónom opäť spojilo ľudí s dobrým srdcom. Podľa združenia Pomocníček dopadol celý  Beh Nádeje na výbornú, začo ďakujú veľkému množstvu ľudi, ktorí priložili pomocnú ruku. Vďaka patrí dobrovoľníkom, sponzorom, kuchárom, záchranárom, mestskej  polícii, mestu Sereď, zvukárovi aj médiám. Výťažok vo výške 2182,- eur bude použitý na úhradu terapií klientov a prípadné potreby centier. 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články