Župa sa opäť aktívne zapojí do Európskeho týždňa regiónov a miest

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM|  Trnavský samosprávny kraj sa po druhýkrát stane súčasťou Európskeho týždňa regiónov a miest. V jeho rámci zorganizuje diskusiu na tému občianskej participácie na tvorbe verejných politík. V utorok 12. októbra 2021 o 16:30 vystúpia zástupcovia regiónov Slovenska, Chorvátska, Rakúska, Španielska a Talianska. Moderátorom bude Stefan Appel z Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre regionálnu a mestskú politiku (DG Regio).

 

„S občianskou participáciou máme bohaté skúsenosti predovšetkým vďaka participatívneho rozpočtu. Pred pár dňami sme odštartovali už jeho tretí ročník. V diskusii na európskej úrovni si radi vymeníme skúsenosti so zapojením obyvateľov do rozhodovania, čo považujem za kľúč k odomknutiu plného potenciálu Európy a regiónov v nej. Máme čo odovzdať, no zároveň sa chceme inšpirovať od iných regiónov. Sme otvorení novým podnetom a verím, že tie najrelevantnejšie z nich v budúcnosti využijeme aj u nás,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Rečníci po diskusii zhrnú nápady a sformulujú súbor odporúčaní pre miestne a regionálne samosprávy, ako lepšie adresovať potreby obyvateľov. Špeciálna pozornosť bude, celkom prirodzene, venovaná komunikácií počas kríz, akou je aj pretrvávajúca pandémia ochorenia Covid-19.

Bezplatná registrácia na online workshop prebieha TU. Diskusia sa uskutoční v anglickom a talianskom jazyku. Zapojiť sa do diskusie s rečníkmi alebo im položiť otázku je možné aj prostredníctvom aplikácie Sli.do.

V poradí 19. ročník #EURegionsWeek je organizovaný Európskou komisiou spoločne s Výborom regiónov, pričom ide o najväčšie podujatie venované regionálnemu rozvoju a výmene skúseností a kontaktov medzi regiónmi z celej Európy. Uskutoční sa online formou v dňoch 11. až 14. októbra a ponúkne viac ako 500 rôznych aktivít súvisiacich s politikou súdržnosti Európskej únie. Okrem témy občianskej angažovanosti bude dôraz kladený predovšetkým na zelenú a digitálnu transformáciu.

V minulom roku sa počas #EURegionsWeek uskutočnilo 510 aktivít s rekordným počtom 12.000 účastníkov. Ide o podujatie, ktoré je určené predovšetkým zástupcom regionálnej a miestnej samosprávy, inštitúcií Európskej únie, akademickej a podnikateľskej sféry, občianskej spoločnosti a médií. Trnavská župa usporiadala workshop o adaptácii na zmeny klímy, na ktorom jej zástupcovia predstavili Centrálny krízový fond TTSK.

Európsky výbor regiónov je poradný orgán Európskej únie, ktorý tvoria zástupcovia všetkých 27 členských štátov volení na miestnej a regionálnej úrovni. Výbor zaujíma stanoviská k aktuálnym politickým a legislatívnym návrhom týkajúcich sa územných samospráv. Slovenskú delegáciu vo výbore tvorí deväť stálych členov a rovnaký počet náhradníkov. Trnavský samosprávny kraj je v nej reprezentovaný predsedom Jozefom Viskupičom a podpredsedom Józsefom Berényim.

 

Jozef Viskupič, trnavský župan

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články