Umenie bez hraníc: partnerská návšteva Tišnova v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V rámci projektu „Umenie bez hraníc“ spolufinancovaného EÚ v rámci operačného programu cezhraničnej spolupráce sa 17.septembra uskutočnilo ďalšie stretnutie partnerských miest – Tišnova a Serede. Delegáciu za mesto Tišnov zastupovali: Aleš Navrátil – miestostarosta, Irena Ochrymčuková – etnologička Podhoráckeho múzea v Tišnove a Daria Švecová z odboru kancelárie starostu a vonkajších vzťahov. Za Sereď zahraničnú návštevu privítal viceprimátor Ľubomír Veselický.

Cieľom projektu Umenie bez hraníc, je posilnenie cezhraničnej spolupráce prostredníctvom rozvoja a výmeny regionálnych kultúrnych tradícií a spoločenských aktivít. Ide o niekoľkoročnú spoluprácu, v rámci ktorej sú navzájom prezentované spoločenské akcie oboch partnerských miest. Po minulé roky sa kultúrne podujatia konali na amfiteátri, no z dôvodu zlého počasia sa tento rok program presunul do divadelnej sály Domu kultúry.

Česká strana si v rámci podujatia pripravila divadelné predstavenie KARASOVA DIVADLA z Tišnova. Divadlo obnovilo svoju činnosť v roku 2015 po viac ako dvadsiatich rokoch. Dnes je súčasťou Tělocvičné jednoty Sokol Tišnov. Za roky fungovania súbor zrealizoval množstvo predstavení. Do Serede prišli s predstavením TANEC PRO KARLA IV. Divadlo zvolilo trochu neobvyklý spôsob opisu tohto najslávnejšieho panovníka a to očami jeho štyroch manželiek.

Za Slovensko na pódiu vystúpila tanečná skupina LY DANCE UNITED zo Serede pod vedením Aleny Krivosudskej. Príjemná návšteva skončila prianím ďalšej návštevy opäť o rok.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články