Národná jednotka Úradu hraničnej a cudzineckej polície rozložila organizovanú skupinu prevádzačov, boli v nej Slováci aj cudzinci

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM| Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície rozložili, pod krycím názvom „MOST“, desaťčlennú organizovanú skupinu prevádzačov.

V ostatných dňoch policajti rozložili skupinu, ktorá podľa zistení polície, pôsobila minimálne od roku 2018. Jej členmi mali byť nie len Slováci, ale aj cudzí štátni príslušníci pochádzajúci z arabských krajín – Sýrie, Tuniska a Egypta s udelenými pobytmi v Európskej únii.

K zadržaniu a obvineniu členov organizovanej skupiny došlo po dlhodobej a úzkej spolupráci s partnerskými útvarmi Polície Rakúskej republiky a Nemeckej spolkovej republiky.

Ešte v prvej polovici tohto roka policajti na území Slovenskej republiky vykonali viacero procesných úkonov a zadržali aj viacero osôb. Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii členov organizovanej skupiny obvinil zo zločinu prevádzačstva spáchaného závažnejším spôsobom.

K ďalším zadržaniam došlo v posledných dňoch po návrate obvinených zo zahraničia na hraničnom priechode Jarovce – Kittse.

Príslušníkom Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii sa doposiaľ podarilo zadokumentovať prevoz minimálne 80 nelegálnych migrantov cez tzv. „zelenú hranicu“ z územia Slovenskej republiky do Rakúska. Podľa doposiaľ vykonaného vyšetrovania sa mali členovia organizovanej skupiny obohatiť o sumu vo výške od 1.500,-Eur do 2.000,-Eur za jedného migranta, takže zisk tejto skupiny bol vo výške približne 160.000,- Eur.

Šiesti z obvinených sú stíhaní väzobne, pričom po preukázaní viny hrozí všetkým členom organizovanej skupiny trest odňatia slobody vo výške 7 až 10 rokov.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -