Žiaci zo Serede na JBL jump feste

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Projekt JBL JUMP FEST prináša atletiku čo najbližšie k ľudom a na Slovensku je priekopníkom mestskej atletiky tzv. street athletics. Podujatie sa každoročne koná v priamo v uliciach východnej metropole – v Košiciach.

V dňoch 8. a 9. septembra sa športového podujatia JBL jump fest zúčastnili aj žiaci Základnej škola Juraja Fándlyho v Seredi. Hlavnými organizátorkami boli sestry Danka a Janka Velďákové, veľmi úspešné odchovankyne košickej skokanskej školy. Pred Dómom sv. Alžbety bolo pripravených niekoľko súťažných blokov.

Učiteľka Andrea Gombáriková povedala: “Deti nastúpili do športového zápolenia s veľkým odhodlaním zabojovať o postup na medzinárodné finále do Ostravy. Lea Fogelová bojovala v hode raketkou a v behu na 300 m, Samko Valach v hode raketkou , David Psota v behu na 100m a Dárius Vydarený v hode raketkou. Tohto finále sa zúčastnilo po 10 detí postupujúcich z krajských kôl, ktoré sa konali v Bratislave, v Žiari nad Hronom a v Košiciach. Takže už výkony všetkých detí boli parádne. Lejka v hode raketkou s výkonom 36m obsadila 1. miesto, v behu na 300m s časom 49,78s obsadila 10. miesto a tým si zaistila postup do Ostravy v oboch disciplínach, Samko s výkonom 33,47m skončil na 7. mieste a ide do Ostravy, Darko hodil 30,51m čo mu prinieslo 12. miesto i keď nepostupové a Davidko skončil v behu na 100m na 1. mieste s výkonom 16,88s a samozrejme postupuje.”

Po súčte bodov napokon Lea skončila na 8. mieste, Samko na 11. mieste a Davidko na 1. mieste. Podľa učiteľky Gombárikovej podali deti výborné výkony. I keď sa Lea a Samko neumiestnili na popredných priečkach vôbec to nevadí, pretože vydali zo seba maximum a už len to, že sa toho podujatia mohli zúčastniť bolo pre nich veľkým víťazstvom a športovým zážitkom. To umocnilo aj osobné stretnutie s Mariánom Čekovským a atletickými hviezdami na čele s Jánom Volkom.

Na záver učiteľka Gombáriková povedala: ” Rada by som sa poďakovala nielen rodičom za podporu, ochotu, spoluprácu, ale hlavne deťom za to, že môžem byť súčasťou ich krásnych športových výkonov a tiež nezabudnuteľných športových zážitkov. Takisto poďakovanie patrí aj vedeniu našej školy, ktoré nás v našich aktivitách podporuje a myslím si, že sa už všetky deti našej školy nevedia dočkať novej atletickej dráhy, ktorá sa už buduje.”

foto:Andrea Gombáriková

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články