Výletná loď Eleanor oficiálne ukončila plavebnú sezónu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Výletná loď Eleanor sa stala vyhľadávanou atrakciou v Seredi a širokom okolí. Plavebná sezóna bola tento rok slávnostne zahájená 12 júna a trvala do 15. septembra, kedy loď posledný raz oficiálne vyplávala na rieku Váh.

Turisti

Počas plavebnej sezóny poskytol karamarán výletné plavby stovkám turistov. Za zmienku stojí napríklad plavba občanov obce Pusté Sady, ktorým túto atrakciu zafinancovala samotná obec. Na lodi sa plavili speváci František a Vojta Nedvědovci a skupina Mejbis si Eleanor vybrala na nakrúcanie nového videoklipu. Loď sa stala miestom rôznych narodeninových osláv ale aj stretávok. Spomenieme napríklad niekoľkohodinovú plavbu v rámci stretávky seredských gymnazistov (1972-1976) ale aj vyplnenie voľného času bývalých vojakov z povolania. Loďou sa plavili fotografi, klienti domova dôchodcov, ale aj štvornohí miláčikovia. Jedným z posledných turistov bol výletník z Holandska, ktorý seredskú prírodu opísal slovami: beautiful und unglaublich. Prevádzkovatelia v určitých prípadoch poskytol výletné plavby i zdarma. Príkladom boli deti z Centra pre deti a rodiny v Seredi či individuálne plavby jednotlivcov.

Nové mólo, lodné trasy i fotografie

Novinkou bolo tento rok vybudovanie móla, ktoré výrazne uľahčilo prístup na loď. Využívali ju aj ďalší vodáci, ktorých bolo tento rok na Váhu neúrekom. Ďalšou novinkou bolo spustenie webovej stránky www.plavbypovahu.sk, kde nájdete cenník aj jednotlivé trasy. Väčšina turistov využívala Eleanor na približne hodinové plavby na trase Sereď s otočkou za diaľničným mostom pri Váhovciach. V prípade priaznivej hladiny Váhu sa bolo možné plaviť aj proti prúdu na trase Sereď až Bojničky. No a kto mal záujem, mohol si plavbu objednať až na vodné dielo Kráľová.

Plavby ponúkali pohľad na okolitú prírodu, západy slnka, zvieratá či rybárske stanovištia. V mnohých prípadoch vznikli nádherné fotografie, ktoré približujú scenériu seredskej fauny či flóry a sú pamiatkou na nezabudnuteľné leto.

Eleanor počas zimy prejde údržbou, aby na rok opäť v plne paráde vyplávala. Nová plavebná sezóna začne máji 2022.

foto: plavbypovahu.sk

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články