Príprava múzea sa dostáva do povedomia verejnosti.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Budovaná študovňa a Múzeum totality na základe na SOL publikovaných článkov zaujalo. Táto téma zaujíma evidentne viac ľudí, ako som predpokladal. Som rád a pokračujeme.

Množstvo ohlasov a to aj osobných pri stretnutiach v kaviarni, či v redakčnej pošte povzbudzuje k ďalšej aktivite. Srdečná vďaka za darované knihy a mimoriadne zachovalé originály krémov na topánky z predrevolučných čias. Všetko je poctivo zadokumentované a vystavené na svojom mieste.

Rozšírenie expozície na porevolučné časy sme najskôr zavrhli, no viac debát a výborných postrehov, ako aj záujem pre pamäť ľudí zachovať materiály nielen do roku 1989, ale aj z čias bačovania Mečiara a ďalších vlád nás presvedčilo. Jedna z vitrín bude venovaná aj tomuto obdobiu.

Áno, je to pravda. Dnes ľudia vo veku tridsať rokov vlastne nevedia, čo to bol Mečiarizmus a ako vyzerala v podstate izolácia Slovenska do vstupu krajiny do EÚ a NATO. Veľa nevedia o vražde Róberta Remiaša, či divokej kupónovej privatizácii.

Materiály budú k dispozícii v priestoroch múzea, ale aj na internete online.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Seredan 16. septembra 2021, 9:16 – bez problemov. Len je potrebne, aby ste dolozil dokazy, nie vseobecne formulovany anonymny diskusny prispevok do diskusie.
    Ohlaste sa, cakam na ne.

  2. stevcele 20. septembra 2021, 15:15 – ano. Prioritne online budu vsetky exponaty s popismi a vyobrazeniami na nete a studovna vratane muzea na poziadanie a po dohode v nasich priestoroch.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články