Smeťobranie, či LESknúca príroda. Podporte čistotu v našom meste aj vy originálnym spôsobom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta   /14 SEP 2021/

V nadväznosti na seredské Smeťobranie, ktoré sa konalo ešte v apríli tohto roka, zorganizovala komunita Eden svoje vlastné smeťozberačské akcie. Zo seredskej prírody ubudlo vďaka nim dokopy 27 vriec odpadkov, ktoré následne odpratali zamestnanci mesta.

Podujatia mladých Seredčanov počas uplynulého leta niesli názov LESknúca príroda. „Naplánovali sme si tri letné brigády, kedy sme čistili prírodné časti mesta. Mestský úrad nám poradil, ktoré lokality by si očistu zaslúžili najviac a zaslali nám aj mapku. V jednej akcií sme upratali lokality v okolí kempingu, v druhej za cintorínom popri koľajisku a taktiež pri čepenskom ramene. V podstate to boli milé akcie, kde sa utužili naše priateľstvá,“ vysvetlil Patrik Lúčan z komunity Eden. Zamyslel sa nad tým, kde sa neustále toľko odpadov v prírode berie „Vždy to niekto odprace. Či dobrovoľníci, alebo mesto. Kto ale tento neporiadok neustále spôsobuje a prečo?“. Patrik Lúčan zároveň pochválil spoluprácu s mestom. Po nahlásení lokality všetky vrecia odpratalo Oddelenie čistoty mesta.

 

Čisté vrecia dostanete, plné odprace mesto

Nie je dôležitý názov podujatia, ale to, čo so sebou prinesie. Mestský úrad Sereď podporí akúkoľvek aktivitu zameranú na udržanie čistoty prírody v našom okolí a mesta samotného. „Stačí vlastné podujatie vopred nahlásiť a dohodnúť sa s mestským úradom na spolupráci. Zabezpečíme čisté rukavice, vrecia, po nahlásení ukončenej akcie odvezieme vyzbieraný odpad. Taktiež záujemcom o dobrovoľníčenie poradíme lokality, ktoré by mohli vyčistiť,“ informovala referentka komunikácie mestského úradu Zuzana Slahučková. Vlastnú dobrovoľnícku akciu môžete konzultovať a viac informácií dostanete na zuzana.slahuckova@sered.sk, tel.: 0911 707 779.

 

zdroj: seredskenovinky.sk

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Veľmi pekne ďakujem za vyčistenie pozemku okolo nevyužívaných železničných kolaji za cintorínom. No zároveň ma mrzí, že mesto Sereď nevie prinútiť majiteľa pozemku, t. j. Zádoslovenskú vodárenskú spoločnosť, aby sa náležite postarala o svoj majetok. Minimálne by mala vyčistiť pozemok od náletových drevím. A možno by stálo za uváženie urobiť provizórne parkovisko kvôli cintorínu. Lebo počas pohrebov a sviatku všetkých svätých sa po Kasárenskej ulici nedá normálne prejsť autom….

  2. Niekomu sa všetko toleruje. Nepoznám zákony, ale nedá sa pozemok vyvlastniť, keď sa majiteľ o neho nestará a ho nevyužíva? Inak s tými parkovacími miestami – výborný nápad.

  3. Aj cesta ponad železničný most peši je veľmi zaujímavá – obklopená plastovými fľašami a odpadkami rôzneho druhu. Kto to tam hádže? Tí, čo po nej chodia – k***vy z Bratislavskej, rôzni feťáci a pracovníci idúci z práce. Najviac to vynikne, keď sa to sem-tam pokosí. Kto sa nudí, môže ísť zbierať. Za rok to bude také isté. Kultúra národa. Ako to len robia tí Rakúšania alebo Nemci?

  4. Ciste zufalstvo

    mame v meste kolko? Minimalne 57 kamier..vacsina urcite na frekventovanych usekoch, kam zeleznicny most bezpochyby patri..myslite si, ze o tomto probleme nemaju vedomost? Ale chcelo by to pohnut zadkom a konecne zacat uplatnovat sankcie.normalne pokutovat kazdeho jedneho zmrda, co si mysli, ze chliev nie je len jeho obyvacka

  5. Všetko je o ľuďoch. Trochu odbočím. Pred poliklinikou dali zámkovú dlažbu, dali lavičky a samozrejme aj odpadový kôš. Už ráno okolo 8. hodine bolo okolo lavičiek hromada špakov, hoci priamo pri lavičke bol odpadový kôš. Radšej ho hodil na zem, ako do koša. Čo na to povedať? Možno, že mu dať po papuli, čo by ho prehltol.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články