Dotyk

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Na internete som našiel niekoľko verzií vysvetlenia, prečo sa na Michelangelovom slávnom umeleckom diele na strope Sixtínskej kaplnky nemôžu navzájom dotknúť Božie prsty a Adam.
Boží prst je úplne napätý, ale Adamov prst je ohnutý na poslednom článku.
Vysvetlenie tohto umeleckého diela spočíva v tom, že Boh je tu vždy prítomný, ale rozhodnutie prísť s ním do kontaktu prináleží človeku.
Ak sa chce človek dotknúť Boha, musí natiahnuť prst, lebo to rozhodnutie je na ňom.

Posledný článok Adamovho prsta predstavuje našu slobodnú vôľu.

Zdroj: FB

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Pán Boh dal človekovi slobodnú vôľu, že sa môže slobodne rozhodnúť, akú cestu si vyberie. Nikoho do ničoho nenúti. Hoci sme videli tento obraz v Sixtínskej kaplnke, ale ma táto myšlienka nenapadla. Dobrý postreh.

  2. Boh dal človeku slobodnú vôľu… nikoho do ničoho nenúti…
    to je síce pekné ale táto zapredaná vláda nás neustále núti do očkovania ! A to je holý fakt. Mám tomu rozumieť tak že táto dočasná vláda má väčšiu moc ako ten hore ?

  3. Pre prvých kresťanov bola ruka symbolom Kristovho utrpenia a každý prst mal svoj význam. Palec predstavoval Boha, ukazovák Ducha svätého, prostredník Krista a prstenník a malíček jeho dvojitý pôvod – božský a ľudský. Táto symbolika sa stále objavuje v požehnaní kňaza počas omše. Pre moslimov je ruka zase symbolom ochrany. Palec predstavuje proroka Mohameda, ukazovák jeho dcéru Fatimu, prostredník jej manžela Aliho, prstenník a malíček ich dve deti Hassana a Husseina.

    https://www.facebook.com/citaniezruk/photos/a.236630510624365/309443240009758/

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články