Dotyk

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Na internete som našiel niekoľko verzií vysvetlenia, prečo sa na Michelangelovom slávnom umeleckom diele na strope Sixtínskej kaplnky nemôžu navzájom dotknúť Božie prsty a Adam.
Boží prst je úplne napätý, ale Adamov prst je ohnutý na poslednom článku.
Vysvetlenie tohto umeleckého diela spočíva v tom, že Boh je tu vždy prítomný, ale rozhodnutie prísť s ním do kontaktu prináleží človeku.
Ak sa chce človek dotknúť Boha, musí natiahnuť prst, lebo to rozhodnutie je na ňom.

Posledný článok Adamovho prsta predstavuje našu slobodnú vôľu.

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Pán Boh dal človekovi slobodnú vôľu, že sa môže slobodne rozhodnúť, akú cestu si vyberie. Nikoho do ničoho nenúti. Hoci sme videli tento obraz v Sixtínskej kaplnke, ale ma táto myšlienka nenapadla. Dobrý postreh.

  2. Boh dal človeku slobodnú vôľu… nikoho do ničoho nenúti…
    to je síce pekné ale táto zapredaná vláda nás neustále núti do očkovania ! A to je holý fakt. Mám tomu rozumieť tak že táto dočasná vláda má väčšiu moc ako ten hore ?

  3. Pre prvých kresťanov bola ruka symbolom Kristovho utrpenia a každý prst mal svoj význam. Palec predstavoval Boha, ukazovák Ducha svätého, prostredník Krista a prstenník a malíček jeho dvojitý pôvod – božský a ľudský. Táto symbolika sa stále objavuje v požehnaní kňaza počas omše. Pre moslimov je ruka zase symbolom ochrany. Palec predstavuje proroka Mohameda, ukazovák jeho dcéru Fatimu, prostredník jej manžela Aliho, prstenník a malíček ich dve deti Hassana a Husseina.

    https://www.facebook.com/citaniezruk/photos/a.236630510624365/309443240009758/

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články