Socha Legionára bude novou dominantou verejného priestoru

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Simuláciou v priestore vykonanou s maketou sochy Legionára v mierke 1:1 vloženou do skutočného priestoru, ešte pred letom realizátor diela pán Mgr. František Šmigrovský ukázal, ako bude dielo pred budovou úradu vyzerať už zhruba o mesiac.

Na svoje miesto sa po desaťročiach teda vráti monument, ktorý sa stane novou dominantou verejného priestoru.

Už onedlho sa pozrieme na výkopové práce spojené s hľadaním originálu sochy a teda na to, čo predchádzalo tomuto pre pripomínanie si histórie tak dôležitému kroku.

Foto: archív SOL

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Super aspon nieco sa deje.
    A ten tankodrom (zamkova dlazba) pred jednotou nezauima nikoho? To je tiez velmi reprentativne

  2. Podľa mňa, hoci nie som odborník, zámková dlažba nie je vhodná na cesty. Maximálne tak na chodníky, ale to vidíme, že po 2-3 rokoch sú dlaždice uvoľnené, niektoré poškodené. Je to teraz v obľube, ale kvalitou nič moc.

  3. je vhodna na cesty, avsak podla druhu a toho aky podklad ma urobeny co vacsinou nie je kvoli uspore euracov a preto to vyzera tak ako to vyzera ak tadial chodia auta

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články