Dátum, od ktorého svet začal fungovať inak …

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

A to bez najmenšieho preháňania a zveličovania. Rovnako, ako bude svet po korone…

Pamätám si na to, akoby to bolo včera. Pred 20 rokmi sme v Trnave montovali billboard, keď v správach hlásili teroristický útok na new yorkské dvojičky.

Večer som zavolal bratrancovi do USA, ktorý na rozhľadni WTC bol už v čase, kedy v USA začal robiť. Aj keď bol na Floride, roztraseným hlasom povedal, že to je v prdeli. Vedel to aj on. A vedeli to všetci.

Netuším, či je niečo na konšpiračných teóriách o riadenej demolácii budov WTC pravdivé a či v tom má prsty aj niekto iný, ako nebohý Bin Ladin. A vlastne ani neviem, či je tá postavička fakt mŕtva. Všetci vieme len to, čo niekto v záujme bezpečnosti (či inom) chce, aby sme vedeli.

Istý som si ale v tom, že nič z toho nezaujíma tie tri tisícky mŕtvych a sotva to zaujíma aj ich rodiny, ktoré prišli o svojich blízkych.

Jedna vec ale za zamyslenie stojí – bežne počas dňa vo WTC pracovalo a pohybovalo sa aj 50 až 60 000 ľudí. Významní manažéri, finančníci a skutoční boháči. V deň útoku na budovy, v nich boli “iba” bežné upratovačky, drobný personál a nezahynul vlastne nik vážne “dôležitý a významný”.

Zato táto tragédia určitým spôsobom pripomína Černobyl. Aj tam a aj tu zahynuli úplne bežní ľudia a – záchranári. Hasiči, ktorí ani tam a ani tu netušili, aké následky na ich životy a zdravie bude mať zásah, na ktorý boli vyslaní.

Svet sa zmenil. Možno (?), určite niekto chcel, aby sa tak stalo. Kto a prečo, ako cestovateľ radšej neriešim…

– – –

Do  New Yorku a ďalších miest a štátov USA, som začal pravidelne chodiť nejaké snáď tri roky po útoku na WTC. Osobne som videl  Ground Zero v čase, kedy z krátera v dolnej časti Manhattanu  odpratávali trosky budov. A to stačí k tomu, aby si jeden uvedomil, ako málo stačí na zmenu osudov tisícov a následne životov  miliónov ľudí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. V súvislosti s týmto útokom je veľa nevysvetlených otázok. Mám dojem, že médiá hlavného prúdu nikdy nemali záujem tieto otázky verejne pretriasať.

  2. Kojack 11. septembra 2021, 19:11 – na SOL sa rozhoduje o urovni povolenej alebo zakazanej diskusie autor clanku. Tym ja nie som. Nevylucujem ale, ze o MP clanok napisem. Tam bude diskusia povolena.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články