Projekt Bezpečné mesto zo Serede šíri osvetu aj v Trnave

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Trnavská arcidiecézna charita |  Vďaka projektu Bezpečné mesto si mohli deti v Trnave vyskúšať jazdu na mobilnom dopravnom ihrisku. Dobrovoľníci Trnavskej arcidiecéznej charity ho rozložili priamo na pešej zóne. Záujem o jazdu na ihrisku bol veľký.

Deti si priniesli vlastné kolobežky, odrážadlá a bicykle. Vo farebných vestách potom brázdili cesty vyznačené kužeľmi. Kde zastaviť, kadiaľ pokračovať a kde dať pozor na chodcov, im oznamovali dopravné značky. Na ihrisko ich priviedli rodičia, ktorí sa  zhodli, že nejde len o zábavnú, ale aj veľmi prínosnú aktivitu. Pri pohľade na svoje ratolesti si zaspomínali na vlastné detstvo, keď v rámci dopravnej osvety chodili so spolužiakmi zo školy na mestské dopravné ihriská.

Trnavská arcidiecézna charita dopriala tento zážitok deťom dvakrát v letných mesiacoch.

Zástupcovia projektu Bezpečné mesto jej všetky komponenty mobilného dopravného ihriska zapožičali bez nároku na honorár. „Radi by sme sa poďakovali za túto možnosť. Takéto aktivity sú veľmi potrebné, pretože učia deti vnímať dopravnú situáciu. Aj vďaka týmto vedomostiam môžu raz predísť úrazu či nehode,“ povedal riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity Miroslav Dzurech.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články