Pozor na falošného policajta

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Iveta Tóthová  /9 SEP 2021/

Najzranitelnejšou skupinou obyvateľstva sú seniori. Kvôli svojej dôverčivosti a nepozornosti sa ľahko stávajú obeťou podvodu. A to od klasických krádeží až po rôzne prepracované „finty.“  Zdá sa, že niektorým podvodníkom nechýba fantázia a dokážu vymyslieť zakaždým nové spôsoby, ako starých ľudí obrať o úspory.

Okresné riaditeľstvo v Galante pod vedením riaditeľa Juraja Čemana,  dáva do pozornosti opakované prípady podvodov, v ktorých sa páchateľ vydáva za falošného policajta menom JUHOS / JUHAS. Ten telefonicky seniora upozorní, že jeho peniaze na účte sú ohrozené a je potrebné ich  previesť  na iný bezpečný účet. Falošný policajt seniorovi uvedie, že mu bude volať kompetentná osoba z banky, ktorá mu zadá číslo účtu, na ktorý má senior bezodkladne previesť peniaze.

Polícia upozorňuje, že sa jedná o ďalší zo spôsobov, ktorým chcú podvodníci pripraviť staršie osoby o nemalé úspory. Telefonujú zvyčajne z utajeného čísla alebo z čisla s predvoľbou Českej republiky.

Preto prosíme, buďte opatrní.  Dôkladne si preverte s kým telefonujete. Cudzím ľuďom neotvárajte dvere. Ak máte pochybnosti okamžite kontaktujte svoju rodinu alebo políciu na č. 158.  Mladší by mali poučiť  svojich starších rodinných príslušníkov a informovať ich o rôznych spôsoboch podvodu.

 

 

zdroj: seredskenovinky.sk

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články