Ako vyzeral verejný priestor s Legionárom pred historickou budovou úradu v Seredi v minulosti?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Človek ani nemusí byť veľkým obdivovateľom histórie na to, ho zaujímalo, ako v minulosti vyzeral priestor v ktorom žije a pohybuje sa dnes.

Verejný priestor prechádza zmenami rovnako, ako naše autá, telefóny, či obývačky. Bežné ulice na ktorých bývame nepatria medzi najexponovanejšie čo do zmien, no námestia sú na tom zpravidla opačne. Ide o reprezentačné priestory miest a obcí a aspoň o tie sa väčšinou samosprávy snažia starať.

Socha Legionára pred historickou budovou úradu v Seredi stála od roku 1929 a niekedy v roku 1968, alebo 69 mala skončiť v tzv. „Konskej jame“, teda v priestore niekde medzi násypom a súčasným vjazdom do bývalých kasární pri Váhu. Hľadanie sochy prebiehalo v posledných troch rokoch viac krát. Neúspešne. (pripravujeme samostatný materiál)

Na historickej fotografii vidíme, ako verejný priestor vyzeral pred pol storočím a to nielen pred budovou úradu, ale aj smerom k nej od súčasnej autobusovej stanice.

Fotografie: Archív SOL a Múzeum totality Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Pre majka je polstorocie 70 rokov? Ved pred polstorocim tam ziadny legionar nestal a na fotkach ho mas. tak o com pises lolko ?

  2. Musíte sa mať veľmi dobre, bez starostí, keď máte čas na písanie takýchto debilít.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články