Vojaci zo Serede pred príchodom pápeža stavajú v Prešove most

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Návšteva pápeža Františka na Slovensku sa má uskutočniť 12. až 15. septembra 2021. Trojdňová apoštolská návšteva bude mať oficiálny a pastoračný charakter. Na návštevu najvyššej hlavy cirkvi sa pripravuje aj mesto Prešov, kde pred mestskou športovou halou pápež odslúži gréckokatolícku liturgiu. Organizátori očakávajú príchod desiatok tisíc veriacich. Vojaci zo Serede v týchto dňoch stavajú cez rieku Torysu dočasné premostenie, ktoré poslúži pre príchod pútnikov. Ide o tylový montovaný most MMT, ktorý je určený na vojenské účely. Pre bezpečnosť civilných chodcov boli na ňom vykonané dodatočné úpravy. Zaujímavosťou je, že dočasné premostenie stálo na tomto mieste aj pred 26. rokmi, kedy Prešov navštívil pápež Ján Pavol II.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články