Rodinný výlet ukončila nehoda. Vážne sa zranilo 10 ročné dieťa

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|   Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala včera, krátko pred 22:00 h, na diaľnici R1.

Tesne za hranicou okresu Galanta, v smere z Nitry na Trnavu, mal dostať vodič auta Peugeot 5008 šmyk. Narazil do zvodidiel a zostal stáť uprostred cesty. V aute sa nachádzala celá rodina s tromi deťmi. Dvom z nich sa podarilo dostať mimo cestu a krátko na to došlo k ďalšiemu nárazu. Vodič auta Tesla sa snažil havarovanému autu vyhnúť. Vodič Škody, ktorý išiel za ním, nestihol na situáciu dostatočne zareagovať a narazil do auta Tesla a aj do Peugeotu.

V Peugeote bol stále otec s dvomi deťmi, ktorý sa ich snažil dostať mimo auta, do bezpečia. Vytiahnuť z vozidla ich už však nestihol a pri silnom náraze sa 10 ročné dievčatko dostalo mimo auta. To, s vážnymi zraneniami, záchranári transportovali, spolu s jej 4 ročnou sestrou, do bratislavskej nemocnice. Ich otec utrpel zranenia, s ktorými taktiež skončil v nemocnici. Matka a ich najmladšie dieťa vyviazli bez zranení. Spolujazdkyňu zo Škody na mieste ošetrila privolaná RZP. Akoby to nestačilo, do už prázdneho auta Peugeot ešte narazil vodič kamiónu. Celková škoda sa, podľa prvotných odhadov, vyšplhala na viac ako 100 000 eur.

Riziko nehody alebo kolízie je vždy vyššie na mokrej vozovke. Vodičom odporúčame, aby v každej dennej či nočnej dobe prispôsobili rýchlosť jazdy najmä stavu vozovky a svojim schopnostiam. Nielen na diaľnici je nutné dodržiavať dostatočnú vzdialenosť medzi autami, a to v každom počasí. Lepšie je prísť do cieľa vašej cesty o pár minút neskôr, ako neprísť vôbec. Pokiaľ sa vám už stane nehoda alebo porucha, zapnite výstražné svetlá a urýchlene opustite aj s celou posádkou vozidlo, mimo cestu. Bezodkladne kontaktujte políciu na linke 158, príp. núdzové číslo 0800 100 007.

– – –

KR HaZZ Trnava |   Dňa 30. augusta 2021 krátko pred desiatou hodinou večernou bola ohlásená dopravná nehoda nákladného motorového vozidla s návesom a troch osobných motorových vozidiel na rýchlostnej ceste R1 na 27 km, smer z Nitry do Trnavy.

Na miesto udalosti bola vyslaná hasičská jednotka zo Serede a Nitry s 12 príslušníkmi a troma kusmi hasičskej techniky. Príchod hasičskej jednotky k miestu udalosti bol sťažený vzniknutou dopravnou kolónou. Celkový počet účastníkov dopravnej nehody bolo 6 dospelých a tri deti. Zranenia utrpeli dvaja dospelí a všetky tri deti.

Po príchode hasičov sa všetci cestujúci nachádzali mimo havarovaných vozidiel a bola im poskytnutá predlekárska prvá pomoc. Následne zranené osoby boli transportované do vozidiel záchrannej zdravotnej služby.

Cestná komunikácia bola po odprataní úlomkov z dopravnej nehody sprejazdnená v jednom jazdnom pruhu.

 

Fotografie KR HaZZ:

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články