Poznáme okresy, v ktorých najviac hrozí zatváranie škôl od konca septembra

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MŠVVŠ SR |MM|   Prognóza vývoja epidemiologickej situácie na školách. Napriek všetkým iniciatívam ministerstva školstva  je pravdepodobné, že v okresoch s nižšou zaočkovanosťou bude vyšší výskyt ohnísk nákazy a aj vyššia pravdepodobnosť dištančného vzdelávania. Aby rezort školstva poznal presnejšie dáta, oslovil skupinu odborníkov, epidemiológov a matematikov, ktorí vypracovali koeficient rizikovosti škôl po jednotlivých okresoch. Ten ukazuje škálu okresov, v ktorých najviac hrozí šírenie vírusu a zatváranie škôl.  

V prípade základných škôl ide o rizikové okresy Námestovo, Veľký Krtíš , Poltár, Rimavská Sobota či Gelnica – je tam výraznejší predpoklad, že budú uzatvorené jednotlivé triedy a prechod do dištančného vzdelávania. Závisí to však od zaočkovanosti učiteľov, žiakov starších ako 12 rokov aj celkovej populácie.

„Čo sa týka stredných škôl, kedže sa zdvihla zaočkovanosť mladých ľudí 12+, ktorá za mesiac vyskočila z 19 % až na 22 % – je viac zelená, ale opäť sa tam objavujú tie isté okresy ako sme hovorili pri základných školách,“ uviedol minister školstva Branislav Gröhling. K rizikovejším okresom patria Poltár, Rimavská Sobota, Námestovo, Gelnica, ale aj Košice okolie, kde je predpoklad, že koncom septembra respektíve začiatkom októbra budú niektoré triedy prechádzať do dištančného vzdelávania. „Tento dokument je živý dokument a bude sa prispôsobovať každý týždeň na základe vstupných dát ktoré analytici majú,“ vysvetľuje minister.

Zároveň rezort školstva rokuje s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským a hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom o troch moduloch karantény, a to konkrétne – o možnosti skrátenia karantény, ďalej využití PCR testov po 5 dňoch a v neposlednom rade o zavedení individuálnej karantény pri stanovených podmienkach (vysoká miera zaočkovanosti staršej generácie, pedagógov a mladých ľudí).

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články