Nápojový lístok sa po viac ako štvrť storočí vrátil tam, kde bol vyrobený.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Nestáva sa často, aby sa výrobky staré viac ako štvrť storočie vo veľmi zachovalom stave vracali výrobcovi do archívu.

Po dlhej dobe čítajúcej sa na desaťročia, sme sa tentokrát v štúdiu stretli s Martinom Ternénym v súčasnej dobe sa venujúcim výučbe hudby na Ľudovej škole umenia v Pate. Martin dlho býval a hudbu učil vo Svite, kde si užíval čistý tatranský vzduch.

My vekom starší si ho ale pamätáme z BALU BARu, v ktorom hneď po revolúcii podnikal. Ide o terajší Šport klub na futbalovom štadióne. Aj Martin sa prekvapil obsahom archívu nášho média, keď sme mu  v albumoch obratom vyhľadali fotografie z pred prakticky 30 rokov.

No prekvapil aj on nás. Doma našiel a priniesol nám do zbierky Nápojový lístok, ktorý sme mu vyrobili ešte takpovediac v začiatkoch podnikateľskej kariéry ako jeho, tak našej. Samozrejme, lístok zodpovedá úrovni danej doby a to čo do grafiky, aj technológie tlače. Napriek tomu ani viac ako štvrť storočie nestačilo, aby sa zničil, vybledol či inak stratil na hodnote. Aj keď dnes už len zberateľskej. A to ako pre firmu, tak pre syna nápojové a jedálne lístky zbierajúceho už roky.

Čo ešte nie je z nápojového lístku aktuálne?  Slovenské koruny a ceny…

Nápojový lístok dávno nejestvujúceho BALU BARu teda po desiatkach rokov skončil tam, kde bol vyrobený a navyše v jednej z najobsiahlejších zbierok obdobných lístkov prakticky z celého sveta.

Martina ale poznáme aj z jednej zo známych seredských skupín  RANDAL. Skupina bola založená v roku  1982  a stále ju v zostave  Jano Polednák, Rudo Krivošík a Martin Terneny  môžeme vidieť hrávať na rôznych akciách. Naposledy skupinu fanúšikovia mohli vtejto zostave vidieť hrať v Pate na dňoch obce.

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články