Majstrovstvá vo varení kotlíkového guláša

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Je tradíciou , že na konci prázdnin Občianske združenie TJ Rozkvet organizuje v Čepeni súťaž vo varení kotlíkového gulášu. Tento rok sa majstrovstvá konali v sobotu 28. augusta a do súboja o najlepší guláš sa zapojilo 9 družstiev.

Organizáciu si pod patronát zobral Milan Pastorek, ktorý všetko zabezpečil do posledného detailu. K súťaži poznamenal: „Tento rok máme oproti predchádzajúcim ročníkom mierny pokles súťažiacich. Aj z tohto dôvodu si veľmi vážime, že niektoré družstvá sa našej akcie zúčastňujú už opakovane. To znamená, že sa tu cítia príjemne a patria do rodiny Rozkveťákov.“

Súťažiaci varili zo svojich surovín, ktoré si priniesli. Okrem cibule, mäsa či zemiakov mali niektorí aj tajné ingrediencie, aby bol práve ten ich guláš víťazným. Jednoducho fantázii sa medze nekládli. Súťažné tímy okrem lásky k vareniu disponovali ak chuťou zabaviť sa. A o dobrú náladu sa postarala hudobná dvojica Kajco a Boris.

Po ukončení súťaže sa hodnotiaca porota pustila do neľahkej úlohy rozhodovania. Členovia poroty ten NAJ guláš vyberali podľa vône, chute, farby aj konzistencie. Prvé miesto a Putovný pohár v 16. ročníku získal Rastislav Feranec. Druhé miesto obsadila rodina Pinková a šťastie sa usmialo aj na tím Kotlebovcov, ktorí sa umiestnili na 3. mieste. Víťazi si okrem dobrého pocitu odniesli domov aj hodnotné dary. Ostatní mali šancu uspieť v bohatej tombole.

Na záver všetci vyjadrili s podujatím spokojnosť. Mnohí už teraz rozmýšľajú, čím vylepšia svoj guláš o rok, aby bol ešte chutnejší ako tohtoročný.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -