B. Gröhling diskutuje online s riaditeľmi škôl v jednotlivých okresoch

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MŠVVŠ SR |MM|   Minister školstva Branislav Gröhling sa v rámci kampane „Za otvorené školy“ zúčastnil online porád riaditeľov základných škôl Kysuckého Nového Mesta a stredných škôl Žilinského samosprávneho kraja. Nasledovať budú porady riaditeľov škôl z Banskobystrického samosprávneho kraja, Trnavského samosprávneho kraja, mestskej časti Košice – Západ či mesta Poltár. Riaditeľom škôl minister priblížil opatrenia týkajúce sa nového školského roka, zodpovedal na ich otázky a zároveň zdôraznil potrebu očkovania pri začiatku nového školského roka.

„Pred týždňom sme na ministerstve zriadili call centrum, kde sme oslovovali riaditeľov škôl, zriaďovateľov či primátorov a zdôrazňovali im potrebu očkovania v príprave na nový školský rok. Od viacerých z nich prišla ponuka zúčastniť sa na poradách riaditeľov škôl, ktorú som veľmi rád prijal,“ ozrejmil Branislav Gröhling, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Minister školstva s riaditeľmi aj zriaďovateľmi diskutuje o začiatku školského roka a o možnostiach, ako prispieť k bezpečnejším školám. Šéf rezortu zároveň ocenil, že mnohé samosprávy iniciatívne zorganizovali očkovacie dni alebo zriadili očkovacie jednotky a snažia sa tak ochrániť svojich obyvateľov.

„Prognózy hovoria, že na jeseň sa koronavírusu nevyhneme. Na výber máme buď prekonať ho prirodzenou cestou a riskovať komplikácie či hospitalizáciu alebo sa zaočkovať a zminimalizovať ťažký priebeh ochorenia. Chceme, aby boli školy najbezpečnejšie a preto zdôrazňujeme potrebu očkovania u zamestnancov škôl. Prioritne ochránia seba, svoje okolie a zároveň znížia riziko šírenia ochorenia na školách,“ upozornil šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.

Aktuálne sú okresy s najvyššou zaočkovanosťou v školstve sú Dunajská Streda (77 %), Šaľa (73 %), Bratislava (72 %), Komárno a Trnava (70 %). Zaočkovanosť mládeže vo veku od 12 do 17 rokov za posledné týždne stúpla o jedno percento na 21 %, pričom najvyššia je v okresoch Bratislava (47 %), Senec (42 %), Pezinok (37 %), Dunajská Streda (30 %) a Malacky (29 %).

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Čo môže riadiť v školstve obuvník, kaderník a inak orientovaný človek, kde je príslušné vzdelanie? Plagiát? To nám tu riadia samé kapacity, a to vo všetkých rezortoch, to sme dopadli,

  2. … a kto ten rezort riadil doteraz (s prižmúrením oka okrem Lubyovej)? No menuj ich, nech si ich pripomenieme, nech je sranda.

  3. Ak takýto…radšej nemenujem riadi školstvo,tak to ja môžem viesť medziplanetárny let na Mars !

  4. ja si myslim,ze on je prostitutka,prefajcil sa az za ministra,ze je plagiator koho to v dnesnom svete zaujima,hlavne,ze ma vzdy nachystanu a vykremovanu prdelku.

  5. Tony, super prispevok, 1***** to by dal za toto suvetie pan minister školstva a sulikova nevesta, presny opis pána ministra, a ešte hlava pomazana, pravda p.Majko, vzdelanec ako z obrázku, plagiát.

  6. Hlavnydennik.sk je dezinformačný a konšpiračný web otočený smerom k rusom.

    To len na okraj, aby sa nezabudlo:-)

  7. https://www.hlavnydennik.sk/aj toto je hoax? Chorý človek by tak rýchlo nerozprával, nevybrali si dôverneho herca, to by sme naozaj museli žrať seno, a to všetci, inak video ako chodil po ulici a objimal sa s priatelom už vymazali, pre istotu.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -