“Sahraa Karimi pre mňa stotožňuje všetko prečo viem, že podať pomocnú ruku tým, ktorí ju potrebujú, je správne” – píše premiér Eduard Heger

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
“Sahraa Karimi opustila Afganistan len krátko po tom, ako Kábul ovládol Taliban. Budovala tu svoj domov, svoju kariéru filmárky a riaditeľky štátneho Afganského filmu. Dosahovala úspechy, plnila si sny a tešila sa zo života so svojou rodinou a priateľmi.
V uplynulých týždňoch sa jej však dramaticky zmenila situácia. Nevie či sa môže vo svojej krajine cítiť bezpečne. Nezapadá do dogmy bežnej moslimskej ženy. Má vzdelanie, odvahu a ambície.
Neviem si predstaviť aké ťažké musí byť nechať celý svoj život za sebou a netušiť, čo bude ďalej. Ako veľmi musí bolieť spomienka na domov, ktorý som si poctivo budoval a myšlienky na tých, ktorých milujem.
Sahraa Karimi pre mňa stotožňuje všetko prečo viem, že podať pomocnú ruku tým, ktorí ju potrebujú, je správne. Lebo niekedy je to celé vlastne veľmi jednoduché. Urobiť len to, čo je správne. Inak to celé stratí zmysel.
Som rád, že sme sa dnes mohli stretnúť v Kyjeve na okraj samitu Krymskej platformy, kde Sahraa prišla hovoriť o afganských ženách. Pozvala ma na premietanie filmu, ktorý aktuálne pripravuje a ja dúfam, že si ho raz spoločne pozrieme”.
zdroj: Eduard Heger

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. No konečne niekto,komu záleží na ľuďoch,nie ako Matovič s Kollárom a Kotlebom a Ficom….

  2. saralabanda uz je tu.a treba priniest este 25 bratov a 40 bratrancov,ved rodina ma byt pokope.

  3. Keby si lepšie čítal, tak by si zistil, že je v Kyjeve a ty jej vo vzdelaní a inteligencii nesiahaš ani po členky

  4. Tak nech si nasťahuje k sebe domov a aj jej 100 člennú rodinu.
    Alebo nech sa vzdá svojho platu a peniaze nech odovzdáva jej.
    Ale keďže má DNA olano tak by som radil aby si Sahraa skontrolovala či má stále peňaženku ..

  5. Propaganda ako vyšitá..a už si bol objať rodiny 12 000 tisíc Slovákov,čo zomreli na Covid? Rakúsky premier priznal,že Afganci sa nedokážu prispôsobiť a pre krajinu sú záťažou..

  6. Ešte raz pre dementov: tá afgánka je v Kyjeve na sumite a na Slovensko sa môže vysrať, tak si prosím tie svoje vyholené hlavy schlaďte.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -