Pozor, sociálna sieť nie je rodinný album

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Opäť sa nám vyskytli prípady vydierania cez sociálne siete. Prečo v úvode spomíname rodinný album?

Niektorí si totiž vymieňajú cez sociálne siete fotografie, do tajov ktorých by ste zrejme zasvätili aj málokoho zo svojich najbližších… Ide o intímne fotografie, ktoré poškodení zaslali cudzím ľuďom, ktorých v živote reálne nestretli.
Rovnako zle, ak nie horšie to môže dopadnúť pokiaľ zverejníte na sociálnych sieťach intímne video.

V našom kraji aktuálne vyšetrujeme prípad, kde neznáma osoba na sociálnej sieti kontaktovala cez videohovor potencionálnu obeť a to tým spôsobom, že mu pustil video neznámej nahej ženy, kde následne poškodenému uviedol aby sa vyzliekol. Ďalšie detaily vám zrejme nemusíme prezrádzať…

Čo bolo ďalej?
V najlepšom sa z ničoho nič objavil na obrazovke muž, ktorý sa do scenára tohto videjka zapojil. Prostredníctvom textových správ začal svoju obeť vydierať s tým, že ak mu nepošle na účet 27 760 dolárov, zverejní video na internete. V tomto prípade našťastie muž „podvodníkovi“ nenaletel a o svoje peniaze neprišiel.

Sociálne siete sú fenoménom aktuálnej doby a je len na nás, do akej miery odhalíme svoje súkromie celému svetu… Myslite na to, že čokoľvek na internet uverejníte, napriek tomu, že to neskôr zmažete, zostáva navždy „niekde“ uložené a nikdy neviete kedy to niekto proti vám zneužije.

 

zdroj: Polícia

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -