SBA 3×3 Tour basketbal na Námestí slobody

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Slovenská basketbalová asociácia aj tento rok pripravila SBA 3×3 Tour 2021. V ôsmich regionálnych kolách sa bojovalo v kategóriách MUŽI, ŽENY, U18 CHLAPCI, U18 DIEVČATÁ. Posledné regionálne kolo SBA 3×3 sa uskutočnilo v Seredi. Už tradične skvelá organizácia predznamenala kvalitné podujatie.

Námestie slobody sa počas dvoch dní premenilo na 3×3 basketbalovú arénu. V piatok 20. augusta patrili kurty deťom, ktoré súťažili v KIDS CUP 2021 v kategóriách U11, U13 a U15. V sobotu 21. augusta odohrali zápasy už samotné súťažné tímy. Celkom sa zaregistrovalo 35 družstiev v troch kategóriách, ktorí na troch kurtoch odohrali 69 zápasov. V mužskej kategórii sa do turnaja zapojilo okrem slovenských tímov aj reprezentačné družstvo z Česka a taktiež tradičný zahraničný účastník z Rakúska.

Marek Adamčík nám k zápasom povedal: „Družstvá mali v Seredi šancu zabojovať o posledné body, aby sa mohli predstaviť vo veľkom finále, ktoré sa uskutoční v bratislavskej Eurovea. Celkový víťaz postupuje potom na prestížne podujatie svetovej série EURO TOUR. Víťazi v Seredi v mužskej kategórii boli odmení finančnou hotovosťou vo výške 500, 300 a 200 eur, v ženskej kategórii získali výherkyne odmenu 200, 100 a 50 eur a juniorská kategória obdržala poukážky na nákup športového oblečenia.“

V Seredi si spomedzi 22 tímov v mužskej Elite kategórii celkové prvenstvo vybojoval tím MFRS Slovakia. Druhé miesto obsadil tím Bojnice Meferes a na tretej priečke sa umiestnili hráči Prague. V ženskej kategórii sa predstavilo 5 tímov, ktoré odohrali zápasy systémom každý s každým. Z celkového prvenstva sa tešili hráčky z družstva Omšové víno, druhé miesto obsadili Seredanky a tretia priečka patrila Bubiškám. V kategórii chlapcov do 18 rokov sa predstavilo osem tímov, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín, z ktorých dva top tímy postúpili do vyraďovacích súbojov a do bojov o celkové prvenstvo. Víťazstvo si odniesol tím Fajnovka, druhé miesto patrilo tímu Dzarulovci a tretie hráčom z Rim Protectors.

Organizátori na záver dodávajú: „Veľká vďaka patrí mestu Sereď, kde sme sa opäť my ako organizátori, ale aj hráči, cítili príjemne a sme veľmi radi, že aj diváci vytvorili skvelú atmosféru. Vidíme sa o rok priatelia.” Do Bratislavy sa na finále SBA 3×3 Tour v mužskej kategórii prebojovali celkom 16 tímov a vo zvyšných kategóriách po 6 tímov. Všetci postúpili na základe dlhodobého poradia v tabuľke. Finále v bratislavskej Eurovea bude zároveň turnajom na úrovni QUEST a uskutoční sa už túto sobotu 28. augusta 2021.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -