SBA 3×3 Tour basketbal na Námestí slobody

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Slovenská basketbalová asociácia aj tento rok pripravila SBA 3×3 Tour 2021. V ôsmich regionálnych kolách sa bojovalo v kategóriách MUŽI, ŽENY, U18 CHLAPCI, U18 DIEVČATÁ. Posledné regionálne kolo SBA 3×3 sa uskutočnilo v Seredi. Už tradične skvelá organizácia predznamenala kvalitné podujatie.

Námestie slobody sa počas dvoch dní premenilo na 3×3 basketbalovú arénu. V piatok 20. augusta patrili kurty deťom, ktoré súťažili v KIDS CUP 2021 v kategóriách U11, U13 a U15. V sobotu 21. augusta odohrali zápasy už samotné súťažné tímy. Celkom sa zaregistrovalo 35 družstiev v troch kategóriách, ktorí na troch kurtoch odohrali 69 zápasov. V mužskej kategórii sa do turnaja zapojilo okrem slovenských tímov aj reprezentačné družstvo z Česka a taktiež tradičný zahraničný účastník z Rakúska.

Marek Adamčík nám k zápasom povedal: „Družstvá mali v Seredi šancu zabojovať o posledné body, aby sa mohli predstaviť vo veľkom finále, ktoré sa uskutoční v bratislavskej Eurovea. Celkový víťaz postupuje potom na prestížne podujatie svetovej série EURO TOUR. Víťazi v Seredi v mužskej kategórii boli odmení finančnou hotovosťou vo výške 500, 300 a 200 eur, v ženskej kategórii získali výherkyne odmenu 200, 100 a 50 eur a juniorská kategória obdržala poukážky na nákup športového oblečenia.“

V Seredi si spomedzi 22 tímov v mužskej Elite kategórii celkové prvenstvo vybojoval tím MFRS Slovakia. Druhé miesto obsadil tím Bojnice Meferes a na tretej priečke sa umiestnili hráči Prague. V ženskej kategórii sa predstavilo 5 tímov, ktoré odohrali zápasy systémom každý s každým. Z celkového prvenstva sa tešili hráčky z družstva Omšové víno, druhé miesto obsadili Seredanky a tretia priečka patrila Bubiškám. V kategórii chlapcov do 18 rokov sa predstavilo osem tímov, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín, z ktorých dva top tímy postúpili do vyraďovacích súbojov a do bojov o celkové prvenstvo. Víťazstvo si odniesol tím Fajnovka, druhé miesto patrilo tímu Dzarulovci a tretie hráčom z Rim Protectors.

Organizátori na záver dodávajú: „Veľká vďaka patrí mestu Sereď, kde sme sa opäť my ako organizátori, ale aj hráči, cítili príjemne a sme veľmi radi, že aj diváci vytvorili skvelú atmosféru. Vidíme sa o rok priatelia.“ Do Bratislavy sa na finále SBA 3×3 Tour v mužskej kategórii prebojovali celkom 16 tímov a vo zvyšných kategóriách po 6 tímov. Všetci postúpili na základe dlhodobého poradia v tabuľke. Finále v bratislavskej Eurovea bude zároveň turnajom na úrovni QUEST a uskutoční sa už túto sobotu 28. augusta 2021.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články