Veterán & Truck víkend v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Veterán car club a Oldtimer múzeum v Seredi usporiadali v dňoch 20. až 22. augusta podujatie s názvom VETERÁN & TRUCK víkend. Podobná prehliadka ťahačov sa konala už minulý rok, no v oveľa menšom rozsahu. Pre veľký záujem návštevníkov sa organizátori rozhodli výstavu zopakovať aj tento rok.

Hlavnou myšlienkou a cieľom akcie bolo poskytnúť majiteľom, vodičom ale najmä fanúšikom TRUCK vozidiel priestor na ich stretnutie, relax a zábavu. Milovníkov veľkých strojov čakali nablýskané ťahače rôznych značiek, farieb či vybavenia. Každý kto zavítal do areálu múzea mohol nahliadnuť do interiéru vozidiel a pozrieť si, aký majú život kamionisti, ktorí trávia celé dni za volantom. Jedným z nich je Karol Bača: „Jazdím na aute značky Volvo a vozím hlavne obilie. Trasu mám po celom Slovensku aj Rakúsku. Vozidlo je moja srdcovka, preto sa o neho aj patrične starám.” Ďalšie kamióny počas všedných dní vozia spotrebný tovar, potraviny i nové osobné autá. Záujem vzbudzovali aj dve vozidlá, ktoré prepravujú nepojazdné a havarované autá. Peter Mikuláš a Martin Kinský sa odťahovej službe venujú už dlhé roky a na túto činnosť používajú vozidlo zn. Iveco: „Jazdíme hlavne po Slovensku ale ak je to potrebné, nie je pre nás problém ísť aj do zahraničia. Vozidlá udržiavame v stopercentom stave, k čomu patria samozrejme aj čisté vonkajšie aj vnútorné priestory.” Medzi veľkými ťahačmi si málokto všimol aj menšie vozidlo a to dodávku Opel Movano. Majiteľ Róbert Suchánek na nej už najazdil 176 000 km. S vozidlom rozváža pivo po Záhorí. Denne najazdí 250 až 300 km, ale svoju lásku má v perfektnom stave a aj preto sa s vozidlo rád prišiel pochváliť do Serede.

Návštevníci mali možnosť počas víkendu navštíviť aj Oldtimer múzeum a prezrieť si vystavené veterány. Spojenie moderných velikánov a historických strojov urobili z celého podujatia nezabudnuteľný zážitok.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -